Bilim ve Teknoloji

Microsoft Wired Keyboard 600 İnceleme


Herkese Merhaba, Bu yazımızda Microsoft’un Wired Keyboard 600 adlı klavye modeli konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Klavye olabildiğince yumuşak ve sessiz. İstanbul Bilişimden klavyenin yanında set halinde fare’de aldım. Verdiğim ücret ise 72 TL. (Fare dahil) Ancak aynı türdeki değişik modellerini 40 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Wired 600’lerde kendi içinde modellere ayrılıyor. Benim aldığım APB-00010 olanı.

Klavye tuşları sessiz ve yumuşak. 105 Tuştan meydana geliyor ve Türkçe Q klavye. Yalnız kutu üzerindeki fotoğrafta yer alan İngilizce türü değil. Bu nedenle satın alırken buna dikkat etmelisiniz. Klavye bana daha çok Logitech MK 320 modellerine benziyor gibi geldi. 

microsoft wired keyboard 600

Bu klavyenin bir alt versiyonu ise Microsoft Wired Keyboard 400. Tek fark en üstteki ses ve duraklar/ilerle tuşlarının olması. Başka bir farklılığı yok anca bana Microsoft Wired Keyboard 400 daha yumuşak gibi geldi. Ancak daha önce sert klavye kullananlar için hissedilir derece bir yumuşaklığı var. Tuşlar kaygan değil. Dokunduğunuzda parmaklarınız kaymıyor. Çok ağır bir klavye değil. Oyun içinde kullanılabilir. Ayrıca set olarak alacaklara tavsiyem Microsoftun faresini almayım. Çok sert gibi geldi. Bilmiyorum yumuşak fare kullandığımdan mı bilemiyorum.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı