Bilgi

Norse Attack Map


İlginç bir web sitesi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Web sitemiz Norse Attack Map (http://map.norsecorp.com/). Bu web sitesi dünyadaki anlık olarak yapılan siber saldırıları görüntülüyor. Doğruluğu konusunda pek fikrim yok ancak haberlerde yapılan siber saldırı haberleri ile örtüştüğünü söyleyebilirim.

Genellikle Çin, Türkiye ve Rusya ekseninde bir siber saldırı grafiği var. Sanırım sadece DDOS atakları değilde genel olarak yapılan tüm siber saldırıları kapsıyor. Ancak veritabanını nasıl elde ettiği konusunda herhangi bir bilgi yok.

ABD Merkezli bir Siber Güvenlik firması olan Norse’den elde ettiğimiz bilgilere göre en fazla saldırı Çin, ABD ve Rusya arasında geçiyor. Türkiye ise daha çok trafiği İstanbul ile Ankaradan görmektetiz.

Web sitesine girince grafiklerde yapılan siber atakları izlediğinizde bunun bir savaştan farkı olmadığını düşünmeye başlıyorsunuz. Herhangi bir silah ile karşı tarafa zarar verebileceğiniz gibi bilgisayar başında bir başka ülkeye ciddi zararlar verilebileceğinin kanıtı sanırım.

Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Tıkla

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı