Bilgi

Ölü Piksel Garantisi


Ölü Piksel hepinizin de bildiği gibi bir ekranda/monitörde özelliğini kaybetmiş piksellere deniliyor. Ölü piksel olayı telefondan, televizyona veya bir laptopa kadar herhangi bir ekrana sahip olan cihazda görülebilir.

Bazı markalar 1 ölü piksele değişim olanağı verirken bazıları malasef değiştirmeyebiliyor. Hatta bazı markaların 4-5-6 ölü piksele kadar değişim yaptıkları bilinen bir gerçek. Bu nedenle ekran/monitör veya telefon alırken mağazada kontrol etmeniz gerekiyor.

Çünkü mağaza parasını ödediğiniz anda ortaya çıkan ölü piksel olayında değişim yapmıyor. Ve doğrudan sizi markanın teknik servisi ile muhattap ediyor. Artık teknik servisin insafına kalıyorsunuz.

Ülkemizde ölü piksel olayı ile ilgili haber kısaca şu:  TSE’nin 2010 yılında iptal etmiş olduğu belli sayıda ölü piksel normal standardını bazı firmaların hiç iptal edilmemiş gibi uygulaması, tüketicileri ayıplı televizyon ve bilgisayarlara tüketicilerin sorun yaşadığı artık bir gerçek.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/tv-de-olu-piksel-oyunu-bozuldu-23622410

2 Yorum

2 Yorum

 1. yusuf

  3 Haziran 2016 at 00:44

  http://www.tech-worm.com/olu-piksel-garantisi/

  Nasıl bir yazar, bu şekilde haber yapar? yasalara göre 1 ölü piksel bile ayıplı mal olarak geçiyor 2010 da tüketici kanununda değişti ama sizin haberiniz yok,yanıltıcı haber bu haber yapmadan önce araştırın ki milleti yanıltmayın kolay gelsin.

  • Cüneyt Çağala

   3 Haziran 2016 at 15:24

   duyarlılığınız konusunda teşekkür eder makalede ilgili değişiklik yapılmış ve tarih güncellenmiştir.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı