Bilgi

OpsGenie Nedir?


OpsGenie, SaaS (Software as a Service) olarak çalışan, mühendislik ve operasyon takımları için tasarlanmış bir nöbet ve uyarı yönetim sistemidir. Sürekli çalışır durumda olması gereken yazılımlarda oluşacak herhangi bir hata durumunda doğru kişileri doğru iletişim metodlarıyla uyaran OpsGenie, problemin en kısa sürede ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

OpsGenie uyarıları tasarlamak için araçlar sağlayarak insanları, çağrı çizelgesi(on-call schedule), eskalasyon ve olay şiddet seviyesine göre mobil tuşlama, e-posta, SMS, sesli arama ve/veya HipChat ve Slack türü işbirliği araçları vasıtasıyla bilgilendirir.

2012 yılında Berkay Mollamustafaoglu , Sezgin Kucukkaraaslan ve Abdurrahim Eke tarafından kurulan OpsGenie, çalışmalarını ana merkezi Falls Church, Virginia başta olmak üzere Boston, Massachusetts ve Ankara, Türkiye’de sürdürmektedir.

2016 Haziran ayında, OpsGenie ‘Seri A’ yatırımı olarak Battery Ventures’dan 10 milyon dolar aldı. Bu yatırımın bir parçası olarak küresel bir yatırım firması olan Battery Ventures Genel Ortağı Neeraj Agrawal ve Başkan Vekili Paul Drews OpsGenie takımına katıldı. Aynı yıl içerisinde OpsGenie geliri üç katına çıkardı ve iki önemli teknoloji uzmanı Izzy Azeri ve Jyoti Bansal’ın yatırımcı olarak bünyesine katıldığını duyurdu.

OpsGenie Platform/Teknoloji

OpsGenie’nin çalışma platformu SaaS tabanlıdır. OpsGenie teknolojisi, alarm verisi için merkezi bir depo görevi yapmak üzere diğer izleme ve etiketleme (ticketing) sistemi araçlarıyla bütünleşir ve daha sonra uyarıları uygun ekiplere ve sistemlere yönlendirir.

OpsGenie Entegrasyonları

SolarWinds Ocak 2017’de, 100’den fazla araç ve servisle bütünleşmiş olan OpsGenie ile ortaklığını açıklamıştır. Gerçekleşen ortaklık neticesinde SolarWinds, uyarı yönetim aracını (SolarWinds® Alert Central) kaldırarak OpsGenie’yi müşterilerine alternatif olarak önermiştir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı