Bilgi

Orijinal Windows ve Office ISO Dosyası İndirme | Windows XP, Vista, 7, 8, 10 ve 11 | Tüm Ofis Sürümleri


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Orijinal Windows ve Office sürümlerini ISO dosyası olarak bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlatacağım.

Burada Windows sürümlerinden kastım Windows XP, Windows Vista, Windows 7, 8, 10 ve 11’i kapsıyor. Yine Office sürümlerinden kastım Microsoft Office 2010, 2013, 2016, 2019 ve 2021’i kapsadığını belirtelim. Tabi indireceğimiz bu ISO dosyalarını doğrudan Microsoft’un resmî sitesinden elde diyoruz.

Bilgisayarınıza format atmak istediğinizde veya farklı bir şekilde Ofis programlarını yüklemek istediğinizde aşağıda gösterdiğim bağlantıları kullanarak yüklemeleri yapmanızı tavsiye ediyorum. Buradaki bağlantılar oldukça popüler olup doğrudan Microsoft URL‘lerini kullanmaktadırlar.

Kaynağı Microsoft olmayan veya güvenilir olmayan web sitelerinden elde edeceğiniz ISO dosyaları ile bilgisayarınıza Windows veya Ofis kurmanız halinde bilgisayarınızdaki verilerin güvenli olarak saklamayacağınızı ve bilgisayarınızın her an çökebileceğini unutmayın. Tabi alternatif birçok yöntemle ISO dosyalarını Microsoft’tan çekebiliyoruz.  Ben burada popüler olan dört farklı platformdan Orijinal Windows ve Office sürümlerini bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlatacağım.

1- https://www.microsoft.com/

Verdiğim ilk bağlantı Microsoft‘un resmi sitesi. Buradan Windows 8. Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerine ait ISO dosyalarını hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

2-https://tb.rg-adguard.net/

TechBench olarak bilinen bu popüler web sitesi orjinal ISO peşinde koşanların ilk durakları. Ne ararsanız ve ne bulursanız doğrudan Microsoft sitesinin bağlantısından indiriyorsunuz. Hem Windows hem de Ofis Programlarına ait her sürümün ISO dosyasına erişmeniz mümkün.

3- https://www.heidoc.net/

Bu web sitesi ise eskiden beri kullandığım ve Microsoft’a ait Windows/Ofis ürünlerini indirebileceğiniz bir web sitesi. Bunun için küçük bir paket programı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Bu programın ara yüzünde Windows ve Ofis Programına ait ISO dosyaları bulunuyor. Bağlantıları ise doğrudan Microsoft’un resmi sitesi olduğunu hatırlatalım. Sitenin sayfasındaki Download: Windows-ISO-Downloader.exe yazan yerdeki paket programı indirip çalıştırın ve gelen pencerede dilediğiniz Microsoft ürününe ait ISO dosyasını bilgisayarınıza indirin.

4- https://lisans.website/turkish.html

Son olarak önereceğim web sitesi bu. Yalnız bu web sitesinin bağlantıları Microsoft kaynaklı değil. Biri veya birileri orijinal dosyaları çeşitli platformlara yükleyerek bağlantıları buraya bırakmış. Özellikle Türkçe Windows 7 ISO dosyalarını buradan indirebilirsiniz. Bu sitede eğer bir link çalışmıyorsa hemen yanındaki 1 rakamı veya tarihi tıklayarak alternatif yüklemelere bakabilirsiniz. Muhakkak bir tanesi çalışacaktır. 

1 Yorum

1 Yorum

  1. ayça

    24 Şubat 2023 at 22:54

    tb.rg-adguard.net sitesi artık torrente geçmiş. güncel olarak windows isolarını nereden indirebiliriz. ya da indirdiğimiz iso orijinal mi nasıl kontrol edebiliriz.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı