Bilgi

Osman Gazi Köprüsü mü? Yenikapı-Bursa Feribot mu?


Aslında bir çok İstanbul’lu Yenikapı ile Bursa (Mudanya ve Bandırma) arasında arabalı feribot seferleri yapıldığından bi haber! Neyse. Konumuza hemen geçelim. Şimdi siz aracınızla İstanbul’dan İzmir, Manisa, Aydın veya yakınında ki bir ile gitmek istiyorsunuz! Yolu kısaltmak için akla gelen iki seçenek var.

İzmir’e gideceğinizi varsayalım!  

Birincisi seçenek yaklaşık 100 TL ödeyerek yaklaşık 90 dakika süren Yenikapı-Bursa İDO Feribotunu kullanmak!  Ardından 340 km’yi 3.5-4 saatte giderek izmir’e varmak!

İkinci seçenek ise yaklaşık 90 TL ödeyerek Osmangazi Köprüsünü kullanarak yaklaşık 5-6 saatte 480 km araba sürmek.

Sanırım en mantıklı olanı feribot. Tabi bir çok kişiye göre Osman Gazi köprüsünü kullanmak daha makul geliyor. Ancak hesaplar kitaplar yapıldığında sadece Osmangazi Köprüsüne yakın veya Anadolu yakasında oturanlar için daha cazip olarak düşünülebilir.

Eğer Avrupa Yakasında otuyorsanız en mantıklısı trafiğe girmeden, yoldaki araç kullanma zamanını kısaltarak ve yakıttan da tasarruf ederek Yenikapı Bursa feribotunu kullanmak en doğru olanı. Ancak Avrupa yakasındaki biri için Osman Gazi Köprüsüne ulaşamaya çalışmak, verilecek ücret, araba kullanma süresi ve trafikte harcanan yakıt düşünüldüğünde pek mantıklı değil.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı