Bilgi

PIN Numarasını Unuttum Ne Yapmalıyım?


Telefonunuzun PIN Numarasını unuttuysanız panik yapmanıza gerek yok. Artık internet üzerinden çok hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PIN numaranızı 3-5 kez yanlış girdiğinizde telefonuz yeniden PIN numarası almanız için PUK Numarası girmenizi isteyecek. PUK Numarasını ise aşağıdaki yöntemlerle alabilirsiniz. 

Turkcell PIN Numarasını Unuttum

Turkcell PUK Numarası Öğrenme: (Tıkla)

Turkcell hattınıza ait PIN Numarasını unuttuysanız 3-5 kez deneyin. Son deneden sonra PIN kodu bloke olacak ve sizden PUK kodu girmenizi isteyecek. PUK Kodunu girdiğinizde yeniden kendiniz PIN kodu belirleyebileceksiniz. PUK Kodunu almak için  SİM Kart üzerinden bulunan numara veya TC Kimlik bilgilerinizle alabilirsiniz.

Vodafone PIN Numarasını Unuttum

Vodafone PUK Numarası Öğrenme: (Tıkla)

Vodafone PIN Numaranızı unuttuysanız 3-5 kez hatırladığınız kodları girip PIN Kodunu bloke edin. Yeniden PIN kodu almak için PUK kodunu girmeniz gerekecek. PUK kodunu ise aşağıda anlattığım yöntemle alabilirsiniz.

Vodefone hat sahibi iseniz PUK numaranızı bir kaç yöntemle alabilirsiniz. Bunlardan ilki S yazıp 7000‘e ücretsiz SMS gönderin size gelen şifre ile buradaki linke gidin ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Ayarlarım başlığı altındaki Hat Ayarlarım bölümünden PUK Numaranızı alabilirsiniz.

Diğer yöntem ise hat sahibi Vodafone hattından 542’yi; diğer operatör (Turkcel, Avea) ve sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00‘ı arayarak müşteri hizmetlerimize ulaşarak PUK kodunuzu alabilirsiniz. Ayrıca hattınızı alırken hattı söktüğünüz kartın üzerinde PUK kodu yer almaktadır.

Turk Telekom (Avea) PIN Numarasını Unuttum

Turk Telekom (Avea) PUK Numarası Öğrenme: (Tıkla)

Turk Telekom (Avea) PIN Kodunu unuttuysanız 3-5 kez hatırladığınız pin kodunu girin. PIN kodunuz bloke olacak ve telefon sizden PUK kodu girmenizi isteyecek. PUK kodunu girerek yeniden PIN kodu alacaksınız. PUK kodunu almak için aşağıdaki yöntemi denemeniz gerekiyor. 

Avea Müşteri Hizmetleri’ne Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak da PUK bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı