Bilgi

Türk Telekom Wifi Adı ve Şifre Değiştirme | Zyxel Modem


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Türk Telekom” kullanıcıların sahip olduğu “Zyxel” modemlerin “Wifi Adı ve Şifresini” basit bir şekilde nasıl değiştireceğinizi göstereceğim. İşlemlerimiz oldukça basit. Bunun için tarayıcımızı açıyoruz ve üstteki arama yani URL kısmına 192.168.1.1 yazıp enter/giriş yapıyoruz. Gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında hepsi küçük harf olacak şekilde kullanıcı adı “admin” şifreye ise “turktelekom” yazıp “oturum aç” diyoruz. Ekrandaki gibi şifreyi değiştir ekranı gelirse “atla” diyoruz. Bu kısım normal modem arayüz şifresi olduğu için değiştirmemize gerek yok.

Gelen pencerede en altta bulunan “Ağ Ayarı” simgesine dokunuyoruz ve açılan küçük panelden “Kablosuz” seçeneğini seçiyoruz.

“Wifi Adı ve Şifresini” gelen pencerede değiştiriyoruz. Wifi adınız Kablosuz Ağ Ayarları sekmesi aldında bulunan Kablosuz Ağ Adı (SSID) yazan yer oluyor.  Burada belirlediğiniz herhangi bir ismi yazabilirsiniz. Ben örnek olması açısından TechWorm yazdım. Wifi şifreniz ise; Güvenlik seviyesi sekmesi altında bulunan Şifre kısmının karşısında yer alıyor. En az 8 karakter olacak şekilde harf/rakam içeren bir zorlu bir şifre vermeniz güvenliğiniz için en uygun seçenek oluyor. Wifi kullanıcı adınız veya şifrenizi değiştirdikten sonra “Uygula” demeniz yeterli.

Bu işlemden sonra bağlı olan telefon, tablet, laptop gibi tüm cihazların internete tekrar giriş yapabilmesi için yeni kullanıcı adı veya şifreyle bağlantı sağlaması gerekiyor. Olurda şifreyi unutursanız veya değiştirmek isterseniz yukarıda anlattığım aşamaları tekrar yapabilirsiniz.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Bu yazının faydalı olduğunu düşünüyorsanız sağdaki kısımdan kanalımızı beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşça kalın.

1 Yorum

1 Yorum

  1. İzzettin

    10 Kasım 2022 at 20:26

    teşekkür ederiz.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı