Bilgi

Please wait while you are redirected… (Hatası ve Çözümü)


Bilgisayarımı açıp her zamanki gibi Google Chrome tarayıcısı ile bir web sayfasına erişmek istediğimde “Please wait while you are redirected…” uyarısını aldıktan kısa bir süre sonra Türk Telekom’un http://bilgi.turktelekom.com.tr/bilgilendirme/ sayfasına yönlendirildiğimi fark ettim. Gelen sayfada “Server Error in ‘/bilgilendirme’ Application” ve “The remote server returned an error: (503) Server Unavailable” gibi uyarılar iyice kafa karışıklığı oluşturunca modemi yeniden başlatma gereği hissettim. Aslında internet normal olarak var gözüküyor. Hatta Google ile arama yapıp bazı web sitelerine -hızı baya yavaş olsada- erişebiliyordum.

Tabi sorunun çözülmesi için TTNET’in 444 0 375 numaralı hattını aradım. Müşteri temsilcisinin yaptığı kontrolde internet borcu ödenmediği için erişime kısıtlandığı açıklandı 🙂 Tabi borcu ödeyince anında erişime açıldı. Erişime açılmayanlar buradaki (tıkla) sayfaya gidip “10 haneli TTNET hizmet numarasını girdikten sonra” internet erişimini hızlı bir şekilde açabilirler.

Bu soruna neden olabilecek durumlardan bir tanesi de DNS ayarları bir diğeri ise modemde yer alan telefonumarasi@ttnet ile şifresinin değiştirilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Her durumda hattın yasal sahibi veya sahibi ile birlikte TTNET’in 444 0 375 numaralı hattını aramanız size çözüm sağlayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı