Bilgi

Powerbank Nedir?


Powerbank taşınabilir şarj cihazlarıdır. Günümüzde yaygın olarak cep telefonları, laptop, fotoğraf makinaları  ve tablet gibi elektronik araçların şarj edilmesinde kullanılmaktadır. Değişik tipte ve türde PowerBank ürünleri piyasada satılmaktadır. Kullanım amacına bağla olarak yapısı, büyüklükleri, güçleri ve kablo çıkışları farklılık göstermektedir. Aslında ismi pek bilinmesede yaygın olarak kullanılan elektronik cihazlardandır.

Özellikle akıllı telefonların kullanım sürelerine bağlı olarak batarya süresinin 24 saat ve altında olduğundan tercih edilebilir cihazlar arasındadır. Kullanımı oldukça basit cihazlardır. Herhangi bir ayar gereksinimi olmadan doğrudan size verilen kablo ile telefona veya ilgili cihaza bağlanarak çalıştırılan şarj üniteleri yada yedek bataryalardır diyebiliriz. Hatta normal telefonların batarlarının modifiye edilmiş halidir diyebiliriz.

Eğer bir Powerbank almaya karar verdiyseniz şekil v.s’den çok alacağınız ürünün bilinen bir marka olması ve mAh dediğimiz miliampere-hour değerinin yüksek olması dikkat edilmesi gereken noktalardır. mAh “pillerin bir seferde ne kadar enerji depolayabildiğini gösteren bir ibaredir.”

Powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz? >>> Tıkla

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı