Bilgi

Powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Powerbank satın alırken öncelikle dikkat etmeniz gerekenler alacağınız cihazın Marka değerinin olması ve mAh değerinin yüksek olmasıdır. Piyasada değişik marka modelde ve özellikte çok sayıda powerbank satılmakta. İhtiyacınıza yönelik olarak çok büyük veya çok küçük olmayan, taşınabilir, herhangi bir arıza durumunda garanti veya teknik servis konusunda problem oluşturmayacak marka değeri yüksek ve en önemlisi mAh değeri uygun olan bir seçim en doğru seçim olacaktır.

İkincisi önemli husus özellikle telefonlarınızın mAh değerini öğrenerek almanız daha uygun olacaktır. Örneğin: Bataryası 3.000 mAh olan bir cep telefonu için 15.000 mAh değerinde bir powerbank aldığınızda %100 olacak şekilde 2.5-3 kez şarj edebilirsiniz. Ancak enerji kullanımı sırasında enerji kayıplarınıda göz önüne almalısınız.

Telefonunuzu normal elektrik veya bilgisayarda şarj ettiğinizde aynı sürede şarj etmediğini fark etmişsinizdir. Hatta arabada şarj ettiğinizde çok yazaş şarj işlemi gerçekleştirildiğini farkedeceksiniz. Bunun nedeni ise mAh çıkış gücü ile ilgilidir. mAh çıkış gücü ne kadar yüksekse daha kısa zamanda şarj edilebilir. Bunuda dikkate alın.

Yüksek akım koruması, kısa devre koruması, şarj koruma gibi özelliklerin yanında aynı anda hem şarj edebilir hemde şarj edilebilir özellikte bulunması tercih sebebi olmalıdır. LED ekranı bulunması ayrıca bir özelliktir. Böylece powerbank hakkında bilgiye (gücü-enerjsi) sahip olabilirsiniz.

2 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı