Bilgi

#PUBG Oyun Modları Nelerdir?


PlayerUnknown’s Battlegrounds (kısaca PUBG), Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan battle royale tarzındaki çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmak. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp öldürmeleri kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

PUBG Oyununda Solo, Duo, Squad ve 1-Kişilik Squad olmak üzere 4 farklı oyun modu bulunuyor. Modları belirlemek için oyunun giriş sayfasında aşağıdaki fotoğrafta görülen ayarlar seçeneğine gitmek yeterlidir.

Solo Modu: Oyunda herkesin tek başına ve herhangi bir takımı olmaksızın hayatta kalan en son oyuncu olmaya çalıştığı oyun modudur. Duo Modu: Oyunda herkesin ikili takımlar halinde hayatta kalan en son oyuncu veya takım olmaya çalıştığı oyun modudur. Squad Modu: Oyunda herkesin dörtlü takımlar halinde hayatta kalan en son oyuncu veya takım olmaya çalıştığı oyun modudur. 1 Kişilik Squad Modu: Oyunda sizin yalnız (tek başına) ve geri kalanların sadece takımlardan (3 veya 4 kişilik olabilir) oluştuğu bir oyun modudur.

TPP/FPP Nedir?

Oyunda oyunculara 2 farklı görüş imkanı sunulur isteğe göre oyuncular birinci şahıs nişancı (fpp) ve ya üçüncü şahıs nişancı (tpp) modunda oynayabilirler. Oyun esnasında görüş perspektifini değiştirmek mümkündür. Kısaca; PUBG’de; First Person Perspective (FPP) ve Third Person Perspective (TPP) şeklinde iki bakış açısı seçeneğiniz bulunuyor.

First Person Perspective (FPP) veya Türkçesi ile Birinci Şahıs Bakış Açısında, oyunu oyuncunun gözünden oynayacağınız anlamına gelmektedir. Bu seçeneği seçerek oyuna giriş yaptığınızda TPP moduna geçiş yapamazsınız.

First Person Perspective (FPP)

Third Person Perspective (TPP) veya Türkçesi ile Üçüncü  Şahıs Bakış Açısında, oyunu üçüncü şahsın gözünden oynayacağınız anlamına gelmektedir. Bu seçeneği seçerek oyuna giriş yaptığınızda V tuşuna basarak FPP moduna geçiş yapabilirsiniz.

Third Person Perspective (TPP)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı