Bilgi

PUBG | Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Hatası ve Çözüm!


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere PUBG’de “Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor” hatasının çözümü ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

PUBG oyununa giriş yaptığınızda ekranda  “Oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor” hatası alındığında oyuna giriş yapılamıyor. Bu yazımızda bu hatanın çözümüne yönelik neler yapabileceğinizi kısaca açıklamaya çalışacağız.

PUBG | Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Hatası ve Çözüm!

Oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor hatası alıyorsanız, oyuna güncelleme gelmiştir ve siz bu güncellemeyi yapmamışsınızdır. Bazen güncelleme gelmiş olmasına rağmen sizde görünmeyebilir. Haberiniz olmadığından haliyle oyunu güncellemezsiniz. PUBG oyun istemcisini güncellemeniz gerekiyor çözüm yöntemi ise aşağıdaki gibidir.

İlk olarak Steam’ı kapatıp, açın. Alternatif olarak bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.  Steam’ı kapatıp açtıktan sonra güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin.

Steam’ı kapatıp açmanıza rağmen güncelleme paneli gelmiyorsa ‘kütüphane’ye gidip ‘indirmeler’ bölümüne gelin. Güncelleme varsa burada görünecektir.

İkinci adımı yapmanıza rağmen güncelleme yine görünmezse Steam kütüphanenizden PUBG’nin üzerine gelin. Sağa tıklayıp ‘özellikler’ deyin. Özellikler içerisinden ‘yerel dosyalar’a devam edin. Burada dosya bütünlüğünü doğrulama işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda yer alan adımları deneyerek güncellemeyi görmeye çalışın. Güncellemeyi gördüğünüzde indirin ve oyun keyfinize devam edin.

PUBG Oyun İstemcisini Güncellemeniz Gerekiyor Neden Olur?

PUBG oyununda bulunan oyuncular arasından birçok kişi hile yöntemlerine başvuruyor. Haksız rekabet olmamasını isteyen ve oyun güvenliğine önem veren PUBG, sürekli olarak daha güvenli ve gelişmiş hale getiriliyor. Bu nedenle neredeyse haftada birkaç tane küçük güncelleme alıyor.

Bunun yanı sıra zaten sürekli olarak oyuna yeni bir şeyler eklendiği için arada büyük güncellemeler de geliyor. Tüm bu güncellemelerden dolayı bazen sorun olabiliyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Ahmet Ak

    22 Şubat 2021 at 21:13

    teşekkür ederim. sayenizde sorunu çözdüm. sağolun.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı