Bilgi

PUBG Ping ve FPS Gösterimi


Herkese Merhaba. Bu yazımızda PUBG‘de herhangi bir program, uygulama, eklenti vs. kullanmadan PİNG ve FPS değerlerini ekranda nasıl gösterimini yapacağınızı anlatmaya çalıştık. Ping süresi, bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesi esnasında geçen süredir. Örneğin PUBG oynuyorsunuz ve Ping‘iniz 50. Bu demektir ki, bilgisayarınızdan çıkan bir paket, PUBG sunucusuna 50 milisaniyede ulaşıyor. FPS ise, ekran kartının gücüne göre değişen bir resim değeridir. Başka bir ifade ile saniye başına ekran kartının ürettiği resim karesidir. Ekran kartımız ne kadar güçlü olursa saniyede o kadar çok resim üretir ve bu da oyunları akıcı oynamanıza yol açar. Oyunları donmadan oynamak için 40 FPS ve üstü bir değere ihtiyacınız var, fazlası hiç bir zaman zarar değildir.

PUBG Ekranda Ping Gösterimi

PUBG Oyununda ekranda Ping değerini görüntülemek için oyuna giriş yaptıktan sonra herhangi bir zamanda ESC tuşuna basıp Ayarlar sekmesini seçiyoruz.

Burada gelen sayfadan Oynanış (Gameplay) diyoruz ve Ağ Hataları İstatistikleri (Network Debug Statistic) seçeneğini Etkinleştir (Enable) diyoruz. Böylece ekranın sol üst köşesine yakın Ping değeri görünecektir.

PUBG Ekranda FPS Gösterimi

PUBG Oyununda ekranda FPS değerini görüntülemek için Steam paneline giriş yaptıktan sonra herhangi bir zamanda sol üst kısımda bulunan Steam sekmesine kliklioyruz ve buradan Ayarlar sekmesini seçiyoruz.

Gelen panelden “Oyun İçi” sekmesini seçiyoruz ve burada Oyun İçi FPS Sayacı yazan yerin altındaki seçeneklerden birini seçiyoruz. Sağ üst seçtiğinizde FPS değeri ekranın sağ üst kısmında belirecektir. FPS değerini daha belirgin hale getirmek için “Yüksek Kontrastlı Renk” seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli.

PUBG Ping ve FPS Gösterimi

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı