Bilgi

Quantum Break Konusu, Karakterleri, Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi


Quantum Break Bilgi

İlk olarak Xbox One Platformunda kendini gösterecek olan  Quantum Break tipik bir üçüncül şahıs aksiyon oyunu. Bu oyunda birinci şahıs oyunlarında ki gibi doğrudan karakter gözüyle oyun oynanmıyor, karakter oyuncunun arkasından takip edilerek oynanıyor. Bu nedenle üçüncül şahıs aksiyon oyunlarını her ne kadar beğemesemde bir Max Payne tadı alacağımız kesin. Oyunun Windows veya PS ortamına ne zaman geleceği ise şu anda meçhul. Ancak kısa zamanda bir çok platforma geleceğini tahmin edebilir.

Oyun Finlandiyalı bir yapımcı olan Remedy Entertainment tarafından geliştirilmesine rağmen Microsoft Studios tarafından yayınlacak. Bu oyun aynı zamanda 2013 X-Box etkilinğinde oyun severlere duyurulmuştu. Bu oyunu ilginç kılan şey ise oyunla beraber Quantum Break televizyon dizisinin de yayınlanacağı gelen bilgiler arasında. Remedy Entertainment şirketi oyunun tasarım aşamasında CERN‘de çalışan bir Teorik Fizikçiden destek ve danışmalık hizmeti almıştır.

Quantum Break Konusu ve Karakterler

Oyun ABD’de bulunan Riverport Üniversitesi adlı hayali bir mekanda gerçekleştirilen bir zamanda yolculuk deneyinde olaylar gelişir. Zamanda yolculuk deneyinde de ters giden bir durum oyunun seyrini oluşturuyor. Oyun; Jack Joyce, Beth Wilder ve Paul Serene isimlerinde ki zamanı yönetebilen karakterlerden oluşuyor. Mesela bir karakter olan Paul Serene, geleceği görme yetenğine sahiptir.

Quantum Break Yapılması ve Çıkış Tarihi

Oyunun çıkış tarihi konusunda çeşitli açıklamalar yapıldıysada şu anda en net bilgi oyunun çıkış tarihinin 5 Nisan 2016 yılında olacağı şeklindedir. Oyunun çıkış tarihinde diğer platformlarda çıkabileceğini düşünüyorum.

Quantum Break Sistem Gereksinimleri

Not: Oyun henüz Windows ortamında oynanmamaktadır. Bu nedenle verilen bilgiler oyun konusunda otorite olan platformların verdiği bilgilerdir. Oyun şu anda sadece X-Box Platformunda oynanmaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core2 Quad Q6600 veya AMD Phenom II X4 955
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7/ 8 / 10 64 Bit
  • Ekran Kartı:  GeForce 8600 GT 512MB GDDR3 OR Radeon HD 3870  veya  GeForce GTX 260 OR Radeon HD 5770 512MB
  • HDD Boş Alan: 30 GB
Önerilen Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i3 4150 vs AMD FX 6300
  • RAM: 6 GB
  • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 64 Bit
  • Ekran Kartı:  Asus GeForce GTX 650 Ti Nvidia Ekran Kartı (1GB)  veya ATI Radeon HD 4650 (1GB) Ekran Kartı
  • HDD Boş Alan: 30 GB

Quantum Break Trailer

Kaynak:

http://www.ign.com/games/quantum-break/xbox-one-169587

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı