Bilgi

Mobil Dolandırıcılık Sistemleri


Aslında başlığı tam olarak Mobil Dolandırıcılık Yöntemleri şeklinde yapacaktım ama vazgeçip Mobil Dolandırıcılık Sistemleri dedim. Sistemleri dedim çünkü bu işi yapanlar aslında tamamen profesyonel kişilerden oluşuyor. Yani kendiliğinden harekete geçen bir-kaç kişinin yaptığı iş değil. Planlı programlı ve bir altyapısı olan sistemden bahsediyoruz.

Geçen gün telefonuma bir kısa mesaj geldi! Mesaj aynen şöyleydi SN: ……………………………….. Ev sahane’ bölge calismasinda eviniz uygun görülmüs ve ONAYLANMISTIR. Evinizi ücretsiz yenileme firsati kazandiniz. 08504737532.

Birincisi oturduğum ev bana ait değil! İkincisi böyle bir başvuru yapmadım! Aslında bunun bir dolandırılıcılık yöntemi olduğunu gayet iyi biliyorum! Telefonla 08504737532 numarasını aradım! Bir bayan çıktı. Bana böyle bir mesaj geldi dedim. Karşıdaki kişi yaptığınız başvuru sonucunda evinizi ücretsiz yenileyeceklerini, selami bey ve ekibi ile birlikte yapacaklarını, isim, soyisim adres bilgilerini aldıktan sonra geri dönüş yapacaklarını belirttiler. Tabi verdiğim bilgilerin hiçbiri gerçek değildi. Ancak noter huzurunda yanılmıosam 260 TL civarında bir para yatırmamı istediler. Ancak bundan önce kendilerinden telefon beklememi söylediler. Bunun dışında ne kadar bilgi istediysemde vermediler!

Evim Sahane Resmi Twitter sayfasına baktığım (https://twitter.com/evimsahaneaynen şu uyarı yer alıyordu ve bana atılan mesaj bir çok kişiye atılmıştır. “Dikkat!!! Telefonunuza gelen bu tarz mesajlar dolandırıcılar tarafından gönderilmektedir. İtibar etmeyin lütfen!!!!”

Bu yazıyı okuyanlara uyarım!

Lütfen telefonunuza gelen bu tür mesajlara itibar etmeyiniz! Hiçbir kişisel bilginizi tanımadığınız kişi veya kişilere vermeyiniz! Sizleri telefonla arayarak kendisini Asker, Polis, Savcı veya Hakim olarak tanıtan ve sizden para, altın talebinde bulunan kişiler inanmayın, doğrudan 155’i arayın!

08504735532

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı