Bilgi

Rampage RH1 HECTORA Oyuncu Kulaklığı Kısa İnceleme!


Bu yazımızda son zamanların en çok dikkat çeken oyuncu kulaklıklarından bir tanesi Rampage’nin “RH1 HECTORA” model kulaklığı hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Bir oyuncu kulaklığında temel beklenti daha çok kafa/kulakları rahatsız etmeyen ve ses kalitesi iyi olan bir kulaklık olduğunu söylemek mümkün. Rampage RH1 HECTORA modeli bu beklentilerinizi tamamen karşılayacak türden. Yumuşak özellikte kulaklık yastıkları ve kulakları tamamen saran yapısı ile uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık vermeyen bir malzemeden yapılmış. Ayarlanabilir kafa bant kısmı ile herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün.

Siyah ve kırmızı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan bu ürünü yaklaşık 110 TL gibi bir fiyata birçok e-ticaret mağazasında bulmak mümkün. Kulaklık öz direnci yani Empedans değeri 32 ohm gibi bir değerde olmasının yanı sıra 15 Hz – 20KHz değerinde “Kulaklık Frekans Yanıtı” özelliğine sahip. Empedans (Kulaklık Öz Direnci) kulaklık sisteminin ses kaynağından gelen elektrik akımına gösterdiği dirençtir. Kulaklık frekans yanıtı ise teknik olarak sesleri duyabileceğiniz bir aralığı gösterir. Bu aralık ne kadar genişse kulaklık o derece daha fazla sesi verecektir.

Bu kulaklığın hareket edebilen mikrofonu ve 2.1 metre uzunluğunda bulunuyor. 3.5mm Jack Stereo kablo girişi ile nerdeyse bütün elektronik (telefon, tablet, pc vs.) cihazlarda kullanmak mümkün.

Kulaklık ile birlikte birlikte gelen Y ayırıcı kabloyu mikrofonu kullanmak istediğinizde devreye giriyor. Bu kulaklığı satın aldıktan sonra bilgisayarınıza ait driverleri güncellemeniz ve ayarları yapmanız gerekiyor. Aksi halde mikrofonda iletilen ses karşı tarafa çok az gidecektir. Bu nedenle aşağıda bulunan videoyu izlemenizi ve buna göre ayar yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı