Bilgi

Rockstar, GTA 6’nın Çıkış Tarihini Ne Zaman Açıklayacak?


Uzun zamandır bir çok GTA oyuncusu Rockstar’ın, GTA 6’nın çıkış tarihi ile ilgili bilgi vermesini bekliyor. Hali-hazırda GTA 6 ile ilgili bir çok spekulatif haber bulunuyor. En son PlayStation 3 üzerinden GTA 5 oynayan bazı oyunculara, “GTA VI 2019’da geliyor” mesajı gönderildi. Ancak özellikle belirtelim Rockstar’ın bu konuda herhangi bir resmi açıklaması bulunmuyor. Reddit üzerinde yayınlanan fotoğrafların sayısının artmasıyla birlikte birçoğunun “photoshop” olduğu yönünde söylentiler bulunuyor.

Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunu olan Grand Theft Auto V (GTA V veya GTA 5), Rockstar Games tarafından 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanmıştı. Oyunun grafikleri güncellenmiş yeni nesil sürümünün PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, Windows için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkmış ve Kasım 2017 tarihi itibarıyla yaklaşık 85 milyon kopya satarak ABD’de en çok satılan ve kâr elde oyun olmuştu.

GTA V’nın piyasaya sürülmesinden bu yana 5 yıl geçti ancak halen GTA VI için hiçbir resmi açıklama yapılmaması kafaları karıştırmıyor değil. Çünkü GTA V’in teaseri iki yıl öncesinden görücüye çıkmıştı. GTA VI için düşündüğümüzde bu yıl içerisinde teaser yayınlansa bile 2019 veya 2020 öncesinde oyunun çıkamayacağını düşünmek yerinde bir fikir olacaktır.

The Know’a göre, GTA 6 Vice City ve Güney Amerika adlı iki ayrı yerde gerçekleşecek. İkincisi sadece bazı görevlerde keşfedilecek, Miami ise önemli bir yer olmaya devam edecektir. The Know ayrıca, GTA 6’nın “ilk kadın kahramanı” serisini öne çıkaracağını ve bu da ileriye doğru atılmış büyük bir adım olduğunu belirtiliyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı