Bilgi

Samsung SL-M2070 Çok Fonksiyonlu Yazıcı İnceleme ve Yorum


Kuşkusuz son zamanların en çok tercih edilen yazıcı modellerinden bir tanesi olan“Samsung SL-M2070 Çok Fonksiyonlu Yazıcı” hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Yazdırma türü lazer olan çok fonksiyonlu bu yazıcının baskı türü siyah beyaz olup piyasada 425-475 TL aralığında bir çok noktada satılıyor.

Baskı, kopyalama, tarama ve faks özellikleri dışında mobil telefonla yazdırma ve wifi özelliği bulunuyor. Özellikle laptop kullanımının yaygın olduğu yerlerde wifi ile doğrudan yazdırılabilir baskı elde etmek için ideal bir yazıcı olduğunu söyleyebilirim. Ofis/İş kullanımına uygun bir şekilde üretilen bu yazıcının 406 x 359.6 x 253 mm ölçülerinde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yazıcıyı satın aldığınızda ilk dikkatinizi çekecek olay yazıcının üzerinde ki tonerin demo toner olması olduğunu söyleyebilirim. Demo toneri kısaca ifade etmek gerekirse çıktı ömürleri ve çıktı sayıları oldukça az olan tekrar doldurulmaya müsait olmayan, doldurulsa bile randıman vermeyen toner çeşididir. Kısaca yazıcınızı demo tonerle almakla, yazıcınızı tonersiz almak arasında pekte bir fark bulunmamaktadır. Bu durumda haliyle bu yazıcıyı aldığınızda yanında muhakkak bir toner satın almanız gerekiyor. Orjinal toner 125 TL’ye yakın, muadil toner ise 50  TL gibi bir fiyatla satılıyor. Orijinal tonerle kaliteli bir muadil toner arasında fark yoktur. Ancak önemli olan kaliteli muadil toneri satan firmaya denk gelmek. Aksi halde bazı muadil tonerler yazıcıya zarar verebiliyor.

Diğer bir durum ise bu yazıcıyı alanlar Samsung SL-M2070W modeli ile karıştırıyor. Bu model Samsung SL-M2070W modelinde ki gibi üstten A4 alan bir model değil. Alırken buna dikkat etmeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü Samsung SL-M2070 modelini görsellerde aratınca bolca Samsung SL-M2070W modeli çıkıyor.

 

 

3 Yorum

3 Yorum

  1. halil ibrahim

    19 Haziran 2017 at 16:09

    Hocam yazıcı alacağım 500 tl civarında lazerli, çok foksiyonlu wifi si olan. samsung sl-m2070 iyi gibi geldi. ama yanlış anlamadı isem tonerde almanız gerekiyor mu dediniz kafam karıştştı tavsiyeniz nedir başaka tavsiyeniz varsa çok memnun oluruz

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı