Bilgi

Şarjı En Uzun Giden Cep Telefonu


Bir cep telefonu almaya karar verdiniz ve istediğiniz en önemli özelliğinin bataryası uzun gidecek olan bir cep telefonu tercihiniz olacak. Tabi burada iki seçenek çıkıyor karşınıza! Akıllı dediğimiz Smart Telefonlar mı? Yoksa normal sadece konuşma yeterli olabilecek telefonlardan mı?

Eskiden (halen var ama) telefonların şarjı 1-2 hafta gidebiliyordu. Özellikle Nokia’nın cep telefonları bu konuda mükemmeldi. Akıllı telefonların piyasaya hakim olmasıyla bu bu tipte telefonların çoğu ortadan kalktı. Ancak şarj olayı büyük bir sorun olmaya başladı. Akıllı bir telefonun şarjı en fazla 24 saat gidiyor. Tabi haliyle oldukça rahatsız edici bir durum. Çoğu zaman yarı yolda bırakıyor sizi. Ya yedek batarya ya powerbank yada şarj adaptörünü yanınızda taşımak zorunda kalıyorsunuz.

Eğer akıllı bataryası çok uzun giden bir telefon arıyorsanız öncelikli olarak akıllı olmayan sadece konuşmak için telefon bakmalısınız. Aslında bataryası çok uzun giden mükemmel telefonlar var. Ancak çoğu yurtdışında satılıyor. Mesela Nokia 105 bunlardan biri bu telefon stand by modu yani bekleme modunda 35 gün açık kalabiliyor. Ve normal konuşmak istediğinizde 12 saatlik bir konuşma sunuyor size!

Ülkemizde eğer şarjı uzun gidecek akıllı olmayan bir telefon arıyorsanız o zaman NOKİA’nın 206, 210, 215, 220,225, 311 gibi bir modelini almanızı tavsiye ediyorum. Bunlar şu anda piyasada hemen bulabileceğiniz ve bataryası en uzun giden normal telefonlardan.

Nokia 220

Nokia 220

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Cep Telefonu

Sağda solda telefonlarla ilgili bir çok değer yazılmış. Ancak bunların çoğu kullanıcı kullanım değerleri değil!  Şimdi aşağıda verdiğimiz değerlere göre 60 akıllı cep telefonunun batarya ömürleri sıralanmış. Bunlar içinde en iyisi Samsung Galaxy S6 Edge ve hemen arkasında Samsung Galaxy A5 modeli gleiyor. Sonlarda verilen değerler ise tam kullanımda verilen batarya ömürledir. Genellikle karşılaştırma bu şekilde yapılır. Yani hem konuşma, internette gezinme ve video izleme gibi. Samsung Galaxy S6 Edge içim aralıksız bir telefon görüşmesi yapılan testlerde 20 saati olarak belirlenmiştir.

şarjı en uzun giden akıllı telefon

Kaynak:

http://forums.digitalspy.co.uk/showthread.php?t=1979613

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı