Bilgi

Snapchat Nasıl Kullanılır?


Kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, resim, ses veya video göndermesini sağlayan aynı zamanda diğer Sosyal Medya uygulamaları ile tümleşik çalışan Snapchah kuşkusuz 2016 yılının en beğenilen Sosyal Medya uygulamalarından bir tanesi. Kullanıcı yayınladığı dosyanın süresini ayarladıktan sonra yayınlar ve belirtilen zaman dolsuğunda ilgili dosya otomatik oalak geri dönüşümsüz bir şekilde silinir.

Kadınların daha çok tercih ettiği bu uygulama  ABD ve İngiltere’de sık kullanılan bir Sosyal Medya uygulamasıdır. Ayrıca uygulama iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil aygıtlarda çalışıyor.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı çektiği fotoğraf veya videonun üzerine (dilerse) not ekleyerek belirli bir süreliğine (1-10 saniye) paylaşır. Bu uygulamayı ilginç kılan özellikgönderdiğiniz mesajın karşı tarafta belirli bir süre görünmesidir. Yayınlanan video veya fotoğrafın kaç saniye görüneceğini veya izleneceğini siz belirliyorsunuz.

İletiyi gönderdiğiniz anda karşı taraf (izin verilen kullanıcılar) iletiyi bir kez açar ve belirlediğiniz süre izler daha sonra verilen süre sonunda otomatik olarak silinir. Eğer siz ekran görüntüsü almaya kalkarsanız Snapchat bunu karşı tarafa bildirir.

Bu uygulama Android ve iOS üzerinde çalışmakta olup ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Hesabınızı oluşturduktan sonra kamera çalıştırılır ve uygulama çalışmaya başlar. Facebook gibi arkadaşlık özelliği bulunmaktadır. Karşı tarafı eklediğinizde çektiğiniz video ve resimleri ekli olduğu sürece alır.

Herhangi bir resim/fotoğraf veya videoyu göndermek için sol üstü kullanarak yapabiliyorsunuz. Ayrıca video için ön veya arka kamerayı kullanabilir  resim/fotoğraf veya videonun üzerine yazı yazabilirsiniz.

Kullanımı oldukça basittir.

Google Play‘e gidin ve arama kısmına Snapchat yazıp Snapchat’i telefonunuza yükleyin. Yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda KAYDOL’un. Bir gmail adresi ve şifrenizi belirledikten sonra doğum tarihinizi girin ve KAYDOL deyin. Ardından kullanıcı adı belirleyip Devam Et diyoruz. Telefon doğrulaması yapıldıktan sonra kayıt tamamlanıyor. Snapchat kullanan arkadaşlarınızın listesi (rehberinizde olan) karşınıza çıkıyor dilerseniz hepsine arkadaşlık isteği gönderebiliyorsunuz.

Ve ardından Snapchat hazır :))

snapchat kullanmak

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı