Bilgi

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?


Snapchat Nedir?

Günümüz dünyasında internet bizler için vazgeçilmez bir oyuncak.Günden güne değişen moda programlarla beraber hayatımıza giren eğlenceli bir programı inceleyelim.Adı ‘Snapchat’. Snapchat kullanıcılarına anlık fotoğraf ve video çekme imkanı sunan ; bu gönderilen üzerine not yazılabilen ve tüm bunların (1-10 sn.) paylaştıkları bir sosyal medya platformudur.

Snapchat işletim sistemleri olarak IOS ve Android de çalışmaktadır. Yapı bakımından diğer mesajlaşma uygulamalarına benzerdir. Yine bundada diğer uygulamalar gibi bir yeni kullanıcı oluşturuyoruz (hesap) ve oturum açıyoruz.Hesabımızı oluşturup uygulamamıza giriş yaptıktan sonra kamera uygulamasıda açılarak programımız çalışır hale gelmektedir.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

İlk önce bu uygulamayı kullanan arkadaş grubumuzuzun olması lazım. Siz istek yollayarak onları Snapchat’e davet etmiş olacaksınız.Onlarda kabul ettiği takdirde onlar sizi arkadaş listesinden silene kadar yada engelleyene kadar siz onlara resim,video,ses ve metin yollayabilirsiniz.

İstediğiniz içeriği gönderirken sağ üst tarafta ön kameranızı veya arka kameranızı kullanmak için seçeneğiniz bulunmaktadır.Eğer resim çekmişseniz, resminizi çektikten sonra onu ayarlayabilir,metin bölümüne metin yazabilir hatta çektiğiniz fotoğrafın üzerine dilediğiniz metni yazabilirsiniz.Daha sonrada çektiğniz gönderinin kaç saniye görüntüleneceğini, kimlere gödereceğinizide sağ alttaki simgeden ayarlıyorsunuz.

Fotoğrafınızı veya videonuzu gönderdiğiniz kişinin kayıt edememesi sadece isterse ekran resmini çekebileceği ayrıntısı, gençler tarafından oldukça tercih edilen bir uygulamaya dönüşmesini sağladı.Çok eğlenceli bir program ve her anınızı arkadaşlarınızla paylaşıp onları kıskandırabilirsiniz.Bence sizde Snapchat’te yerinizi alın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı