Bilgi

Sony ICD-PX470 Dijital Ses Kayıt Cihazı İnceleme


Birçok alanda kullanımına sıklıkla tanık olduğumuz ses kayıt cihazları farklı fiyat ve özelliklerle karşımıza çıkıyor. Yerli e-ticaret sitelerinden satın alabileceğiniz uygun seçenekte cihazlar bulunabileceği gibi yabancı platformlardan (Gearbest, Aliexpress vs.) temin etmeniz mümkün. Başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar fiyat olarak baktığımızda 40-500 TL aralığında satıldığını görüyoruz.

Bu konuda şimdiye kadar en beğendiğim modellerden biri Sony’nin üretmiş olduğu PX470 Dijital Ses Kayıt Cihazı olduğunu söyleyebilirim. Burada (tıkla) Vatan Bilgisayarda yaklaşık 440 TL gibi bir fiyat etiketi bulunuyor.

Peki Bu Cihazın Özellikleri Nelerdir?

Bu cihaz hızlı dosya aktarımı için doğrudan USB bağlantısı bulunuyor. Yani cihazın kendisini doğrudan bilgisayara bağlayarak veri aktarımı yapabilirsiniz. ICD-PX470, 4 GB dahili belleği ile MP3 128 kbps hızında stereo kayıt yaparken 59 saat 35 dakika maksimum kayıt süresi sağlar. Micro SD kart ile bellek kapasitenizi genişleterek 32 GB’a kadar ek bellek ve buna karşılık olarak 536 saati aşkın (Micro SD 32 GB, MP3 128 kbps) kayıt süresi sağlayabilirsiniz. Kayıtlar tarih ile işaretlendiği için, ilgili tarihte hangi kayıtların yapıldığını kolayca bulabilirsiniz. Takvimi açarak günlere göz atın ve aradığınız kaydı rahatlıkla bulabilirsiniz. Düşük kesme filtresini etkinleştirerek, kayıt sırasında düşük frekanslı arka plan gürültülerini filtreleyin. Projektörler, trafik veya rüzgar gibi istenmeyen gürültü kaynakları kayıttan filtrelenebilir; böylece dinlerken sesleri duymanız kolaylaşır. Yüksek hassasiyet ve düşük gürültü düzeyine sahip S mikrofon ile artık boğuk ses kaynaklarını arka plan gürültüsünü almadan kaydedebilirsiniz. Uzakta öten kuşların sesini bile doğal ve net bir şekilde kaydedebilirsiniz. Biri konuşurken kaydetmek mi istiyorsunuz? Otomatik Ses Kaydı işlevini açtığınızda, ICD-PX470 ses frekansları için ses yakalama ayarlarını optimize eder. Sonuç olarak arka plan gürültüsü azaltılmış daha net bir kayıt elde edilir. Kaydı dinlerken Clear Voice teknolojisi daha iyi netlik için sinyali temizler. Kaydederken iki popüler dosya biçiminden birini seçin. Doğrusal PCM dosyaları daha büyüktür ancak daha fazla ayrıntı yakalar, dolayısıyla müzik kaydı için idealdir. MP3 dosyaları sıkıştırılmıştır ancak daha az bellek gerektirir, dolayısıyla uzun ders veya toplantı kayıtları için daha uygundur. Ayrıca ICD-PX470, MP3 ve PCM dosyalarını oynatabilir; böylece müzik çalar modunda en sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Son olarak MP3 192/128 kbps hızında dahili mikrofon ile kayıt yaparken, birlikte verilen AAA pil 55 saate kadar dayanır. Böylece pil değiştirme işlemleri arasında iki tam günden fazla kesintisiz kayıt yapılabilir. Bu da uzun konferans ve etkinliklerde kayıt yapmak için mükemmeldir.

Sony ICD-PX470 Dijital Ses Kayıt Cihazı Teknik Özellikleri

a- 4 GB dahili bellek, micro SD ile 32 GB’a kadar genişletilebilir.

b- S mikrofon sistemi uzaktaki veya alçak sesleri net olarak kaydeder.

c- Odaklama ve Geniş Stereo kayıt, duymak istediğiniz sesleri kaydeder.

d- Otomatik ses kaydı arka plan gürültüsünü azaltır.

e- Dahili USB konnektörü dosya aktarımını kolaylaştırır.

f- 74 gram gibi oldukça hafif bir ağırlığa sahip.

g- [PC I/F] Hi-Speed USB [Giriş], Stereo Mikrofon Giriş Jakı [Çıkış], Stereo Kulaklık Jakı

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı