Bilgi

Super Mario Run 1 Günde 5 Milyon Dolar Kazandırdı!


15 Aralık 2016’da IOS işetim sistemine sahip cihazlar için piyasaya sürülen Super Mario Run büyük bir çıkış yakalayarak 1 günde 5 Milyon Dolar Kazandırdı! Japonya manşeili uluslararası bir elektronik şirketi olan Nintendo tarafından geliştirilen Super Mario Run Side scrolling türünde bir platform oyunudur.

Oyun, bir Mario oyununun Nintendo dışı donanım için geliştirilmiş birkaç örnekten biriydi ve Nintendo’nun kendi bayilikleriyle mobil oyun pazarına girme çabalarının bir parçasıydı.

Apptopia tarafından verilen istatistik bilgilerine göre Super Mario Run, çıkışının ilk gününden itibaren 2.85 milyon kez indirildi.

Bu verilere bakıldığında ilk gününde yaklaşık 900 bin kez indirilen popüler oyunlardan Pokemon Go ile karşılaştırıldığında büyük bir üstünlük kurduğu görülüyor. Pokemon Go çıkışının 3. Gününde 5.6 milyon kez indirilmişti.

Pokémon Go halihazırda App Store tarihinde ilk bir hafta içerisinde en çok indirilen oyun rekorunu elinde bulunduruyor. Fakat elde edilen bu rekor Apple tarafından resmi olarak açıklanmadı. Bu bilgi bağımsız otoritelerin elde ettiği bir veri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Her iki oyunda ücretsiz olarak indirilebilirken Super Mario Run’ın bu denli büyük bir değer elde etmesinde oyunun tamamını oynayabilmek için oyun içinden 26,99 TL‘lik bir ödeme yapmak var.

Apptopia web sitesinde yapılan paylaşımda yeni Super Mario Run oyununun başarısı hakkında Nintendo’nun oyun çıkmadan önce yaptığı tanıtım çalışmalarının etkili olduğu belirtiliyor.

Oyunun Android sürümü için ne zaman yayınlanacağı henüz açıklama yapılmamıştır.

  • İlk piyasaya sürülme tarihi: 15 Aralık 2016
  • Yayıncı: Nintendo
  • Seri: Super Mario serisi
  • Platformlar: iOS, Android
  • Geliştiriciler: Nintendo, DeNA Co Ltd, Nintendo Entertainment Planning & Development

Kaynak: http://venturebeat.com/2016/12/16/super-mario-run-beats-pokemon-gos-first-day-with-2-85-million-downloads/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı