Bilgi

System Volume Information | Recycle.bin Nedir? Nasıl Silinir?


Herhangi bir taşınabilir Harddisk veya D:/ Sürücünüzde rasyabileceğiniz System Volume Information ve Recycle.bin klasörlerini bir çok kişi ya silmeye kalkışıyor yada virüs diye panikliyor. Şimdi sizlere  System Volume Information ve Recycle.bin klasörleri konusunda bilgi vermeye çalışayım.

System Volume Information ve Recycle.bin (1)

Birincisi  System Volume Information ve Recycle.bin bir virüs değil. Bir çok yerde virüstür,virüslerin kol gezdiği bir alandır gibisinden yazılar yazılmış. Efenim bu sistem kendisi üretir. Yani kullandığınız işletim sistemi bir şekilde bu klasörleri oluşturur.   System Volume Information kullandığınız harddiske ait bilgeri içerir ve Recycle.bin ise aslında geri dönüşüm kutusudur ve buna iat bilgileri içerir.

Napsanız silinmez 🙂 Yani Unlocker alıp silin gene orda bir yerde durur. Bu nedenle silmeye çalışmanız beyhude. Yapacağınız işlem sadece gizlemektir. Bunun için hemen sol sütte DÜZENLE yazan yeri bulun. Klasör ve Arama seçeneklerini klikleyin.

System Volume Information ve Recycle.bin (2)

Açılan pencerede GÖRÜNÜM sekmesine gelip Gizli dosya, klasör ve sürücüleri gösterme seçeneğini seçip UYGULA deyin. İşlem bu kadar. Tamamen yok oldu.

System Volume Information ve Recycle.bin (3)

2 Yorum

2 Yorum

  1. ismail bayrak

    20 Kasım 2017 at 11:13

    Merhaba. sizin dediklerinizi yapıyorum. gizliyorum bilgisayarı kapatıp açıyorum gene karşimda gizlenmiyor. bir elemanım flaşla bana bir dosya getirdi. Flaşı taktım dosyanın yanında iki adet $RECYCLE.BIN dosyası gördüm gizli dosya ama görünür. faşında virüs oldugunu söyleyip çıkarttım tabi direk çıkartınca benim bilgisayarımda göründü artık gizli dosyaları gizleyemiyorum ve her kapatıp açtıgımda karşımda bu iki dosyanın H diskinde bulunamadığı yazıyor iki kalasor bulunamadı dıyor. siliyorum gene geliyor…

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı