Bilgi

Talebinize uygun randevu bulunmamaktadır! (PASAPORT)


Herkese Merhaba. Yaklaşık 3-5 gündür pasaport için randevu almak istememe rağmen bir türlü başarılı olamadım. Her seferinde “Talebinize uygun randevu bulunmamaktadır!” şeklinde hata alıyorum. Tabi yıl başının yaklaşmasıyla birlikte yığılma olduğunu düşünmek doğru olacaktır. Yeni yıl ile birlikte harçlar vs. yükseldiği için bir çok kişi zam yemeden pasaportunu almak istiyor. Neyse.

Çözümü basitçe şu şekilde buldum.

Öncelikle pasaport randevusu alırken sorun yaşıyorsanız veya talebinize uygun randevu bulunmamaktadır hatası alıyorsanız yapmanız gereken birazcık sabretmek! Biliyorsunuz pasaport randevusu alırken E-Devlet veya Nüfus Genel Müdürlüğünden alıyorsunuz. Eğer Nüfus Genel Müdürlüğü web sitesinden alamıyorsanız E-Devlet şifresini kullanarak aşağıda verdiğim bağlantıya giriş yapın. Burada biraz hızlı olmanızda fayda var. Ve randevu alırken kesinlikle ilk saatlerden değil en alttaki saatlerden başlayarak randevu almaya çalışın. Eğer aileniz için (eş, çocuk, anne, baba) pasaport randevusu alacaksanız her birey için en alttaki farklı saatleri seçerek randevu alın.

E-DEVLET ÜZERİNDEN PASAPORT RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

NÜFUS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÜZERİNDEN PASAPORT RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Tavsiye olarak E-Devlet üzerinde Pasaport Randevusu almanız daha avantaj sağlayacaktır. Ancak yinede her iki sistem entegre olduğu için pek farklılık olmayabilir. Kendim E-Devlet üzerinden daha hızlı bir şekilde randevu aldığım için bu yöntemi öneriyorum. Şimdi yukarıdaki E-Devlet bağlantısını kullanarak ilerleyin ve almak istediğiniz pasaport türünü seçip ileri diyelim.

Pasaport randevusu alma esnasında eğer alttaki gibi “Talebinize uygun randevu bulunmamaktadır!” uyarısı geliyorsa 1-2 saat arayla tekrar deneyin. Sistem otomatik olarak bir sonraki güne yer açacaktır. Örneğin 08.12.2022 için alamadıysanız 09.12.2022 günü için yer açacak. Ancak bu durumda hızlı olmanız gerekiyor.

Eğer pasaport randevu tarihi açıldıysa ilk saatlerden değil en son saatlerden hızlı bir şekilde seçip ekleyerek işlemi tamamlayın. Bir çok kişi üstteki saatleri seçtiği için işlem hatası almaya başlıyor.

Eğer halen randevu almakta sorun yaşıyorsanız ve acilen başvurmanız gerekiyorsa EN YAKIN İLLERDEN BAŞLAYARAK randevu alın veya ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezini arayarak randevu almaya çalışın. Unutmayın; pasaport başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

Pasaport Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ibraz etmeniz gerekmektedir. Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda 15 gün içerisinde hiçbir randevu verilemez.Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK), pasaport ve sürücü belgesi başvuru bedellerinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine, anlaşmalı yerlere yatırılması gerekmektedir (öğrenmek içintıklayınız). Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

Pasaport Harç ve Defter Bedeli

Süresi Harç Bedeli *** Defter Bedeli Toplam Tutar
6 Ay 309,40 TL 225,00 TL 534,40 TL
1 Yıl 452,30 TL 225,00 TL 677,30 TL
2 Yıl 738,40 TL 225,00 TL 963,40 TL
3 Yıl 1.049,00 TL 225,00 TL 1.274,00 TL
3+ Yıl 1.478,30 TL 225,00 TL 1.703,30 TL

*** Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaportlar harç bedelinden muaftır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı