Bilgi

Taşınabilir Harddiski Bilgisayarım Görmüyor


Kullanıdığınız taşınabilir harddiski bilgisayarınıza taktığınızda eğer bilgisayarınız görmüyorsa yapacağınız bazı işlemlerle bunu çözebilirsiniz. Genellikle driver eksikliği yada başka nedenlerle bu sorun ortaya çıkabiliyor. Şimdi sizlere aşama aşama bir bilgisayarın, laptopun, notebookun taşınabilir harddiski neden görmediğini ve bunun çözüm yollarını bulmaya çalışalım.

1- İlk yapacağınız işlem taşınabilir harddiskinizi başka bir bilgisayarda denemek olacaktır. Eğer diğer bilgisayarlarda da aynı sorunu veriyorsa büyük ihtimalle harddiskinizde bir soruyn var demektir. Ancak harddisk için kullandığınız USB kablosunu kontrol edip ona göre harddiskin bozulmuş olduğuna dair bir fikir sahibi olabilirsiniz.

2- Eğer başka bilgisayarlarda çalışıyorsa o zaman bilgisayarınızın driverlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Bilgisayarların driverlerini Bilgisayarımın üzerinde iken SAĞ KLİK yapıp YÖNET diyoruz ve açılan pencereden AYGIT YÖNETİCİSİNİ seçiyoruz. Açılan kısımda driverlara ait tek bir ünlem olmaması gerekiyor. Eğer varsa denetim masasından bilgisayarınıza ait tüm güncellemeleri yükleyin. Bu işlem uzun zaman alabilir.

aygıt yöneticisi

3- Bilgisayarınızın diğer USB kısımlarına Taşınabilir Harddiski takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ayrıca elinizde bulun USB Bellekleri bilgisayarınızda deneyin. Eğer USB Bellekler çalışmıyorsa bilin ki sizin bilgisayara ait USB Kanallarında sorun var demektir. Yada 2. Maddede belirtiğimiz driver eksikliği vardır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı