Bilgi

Taşınabilir Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Bu makalemizde sizlere lafı çok uzatmadan taşınabilir şarj cihazı alırken nelere dikkat edilmelidir? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Aslında temelde taşınabilir şarj aleti alırken en önemli iki unsur aldığınız cihazın çıkış gücü ve mAh değeri. Bu iki özellik bir cihazın kalitesini belirleyen en önemli iki faktör olduğunu söyleyebilirim.

Cihazın Çıkış Gücü: Aslında bu değer kullandığınız telefonun ne kadar sürede şarj olacağını belirleyen bir özelliktir. Bir çok taşınabilir şarj cihazlarının şarj etme süreleri birbirine göre ciddi farklılıklar göstermektedir. Değer olarak 2A (2 Amper) ve üzerinde çıkış gücü olan taşınabilir şarj cihazları tercih edilmelidir. Bu değerlerde telefonunuzu daha hızlı bir şekilde şarj edebileceksiniz.

mAh Değeri: Taşınabilir şarj cihazlarının mAh değerleri kullandığınız telefonun bataryasının mAh değerine göre kaç defa şarj edebileceğinizi gösterir. Örneğin 2000 mAh değerindeki telefon bataryanızı tam dolu olan bir 10000 mAh taşınabilir şarj  cihazı ile 4-5 kez şarj edebilirsiniz. Eğer cihazın mAh değeri 20000 mAh olsaydı 8-10 kez telefonunuzu şarj edebileceksiniz.

LED Göstergeleri: Bu göstergeler cihazın ne kadar dolu olduğunu gösterir. Bu nedenle böyle bir cihaz alırken led göstergeli bir taşınabilir şarj cihazı almanız faydanıza olacaktır.

USB Çıkış Sayısı: Bu özellikle kaç tane telefonu aynı ayna şarj edeceğinizi gösterir. 1 USB ise 1 telefon, 2 USB ise 2 telefon, 3 USB ise 3 telefon şarj edebileceğinizi gösterir.

Lightning Çıkış: Bu özeliğe sahip olanlarda Iphone5, 5C, 5S, 6, 6S cep telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı