Bilgi

Taşınabilir Şarj Cihazı Tavsiyesi


Bu yazımızda sizlere Taşınabilir Şarj Cihazı” konusunda bazı tavsiyelerde bulunacağız. Akıllı telefonların yaygınlaşması ve geliştirilmesi ile beraber ihtiyaç duyulan enerji gereksinimi gittikçe artmaya başladığını söyleyebiliriz.

Günümüzde az-biraz internet kullanan standart bir kullanıcı için akıllı telefonun bataryası en fazla 24 saat gitmektedir. Tabi böyle bir durumda yanınızda sürekli bir şarj cihazı ile dolaşmak durumunda kalıyorsunuz.

Telefonda kullanılan uygulama sayısının artması ile harcanan enerji haliyle artıyor. Özellikle facebook, twitter, whatsapp gibi sosyal medya uygulamaları en çok enerji harcayan uygulamalar arasında. Hatta android işletim sisteminin kendisi bile oldukça yüksek miktarda enerji harcadığını söyleyebiliriz.

Neyse biz konumuza dönelim.

Taşınabilir bir şarj cihazı almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur hızlı şarj etme özelliğine sahip (mAh çıkışı yüksek) ve mAh değeri yüksek cihazlardan tercih edilmelidir.

Örneğin telefonunuzun bataryası 2000 mAh diyelim. Eğer siz 10000 mAh değerinde bir taşınabilir şarj cihazı alırsanız (cihaz full şarjlı) telefonunuzu yaklaşık 4-5 kere bu cihazla şarj edebilirsiniz. Eğer 5000 mAh bir taşınabilir şarj cihazı alırsanız yaklaşık 2 kere telefonuzu şarj edebilirsiniz.

İkinci önemli kısım ise mAh çıkışı yüksek taşınabilir şarj cihazı tercihi. Örneğin her şarj cihazı aynı sürede telefonu şarj etmez. Bazıları çok kısa sürede telefonu şarj ederken bazıları ise oldukça uzun sürede telefonu şarj etmektedir. Bunun temel nedeni şarj cihazlarının mAh çıkışlarının farklı olmasındandır. İşte taşınabilir şarj cihazlarıda aynen böyledir. Bazı markalarda çıkış gücü düşük bazı markalar ise yüksektir. En ideal olanı ise 2A (2 Amper) ve üzerinde olanlardır.

Geri kalan özellikler ise tamamen isteğe bağlıdır. Ancak LED özellikli olanlardan satın almanız cihazınızın doluluk oranını öğrenmeniz açısından oldukça faydalıdır. 2 USB Çıkışlı olanlarda aynı anda 2 telefonu şarj etme özelliğine sahiptir.

Standart bir kullanıcı için 5000-10000 mAh civarında bir powerbank (taşınabilir şarj cihazı) en uygun olandır. Ancak sürekli aktif seyahat veya uzun süreli mobil telefon kullanıyorsanız 20000 mAh tavsiyemdir.

Marka söz konusu olduğunda elbette akla bir çok isim geliyor. Ancak bunlardan bazıları piyasada adından çokça söz ettirmiş güvenilir markalar.

Mesela Xiaomi, Ebai, FSP, Philips, Romoss, S-Link, Asus, Samsung, Sony, Vpw, Codegen, Mili, Trust, TTec gibi. Ancak bunlar içerisinde piyasada şahsen en çok rastladığım ve en çok kullanılan Xiaomi 10400 mAh ve 20000 mAh modelleri.

Taşınabilir Şarj Cihazı Tavsiyesi

  • Xiaomi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı >>> Yaklaşık 125 TL | Tıkla
  • Xiaomi 10400 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı >>> Yaklaşık 40 TL | Tıkla
  • Sony CP-V10 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı >>> Yaklaşık 100 TL | Tıkla
  • Samsung EB-PN915 11300 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı >>> Yaklaşık 100 TL | Tıkla
  • TP-Link TL-PB10400 10400 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı >>> Yaklaşık 100 TL | Tıkla

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı