Bilgi

Telefon Ekran Kilidi Kırma Yöntemleri – Unutulan Desen Şifresi Nasıl Açılır?


Uyarı; bu bir bilgisayar korsanlığı yöntemi değildir. Android telefonlarda unutulan şifrenin geri getirilebilmesi için hali hazırda yayıncılar tarafından eklenen özelliklerin kullanımının anlatıldığı bir yazıdır. Kesinlikle kötü niyetli kişilerin eline farklı bilgilerin geçmesini sağlayacak bir yöntem paylaşılmamaktadır. Android telefonlarda kullanılan bu şifre kırma yöntemini uygulamanız durumunda telefon içerisinde bulunan tüm veriler silinecektir. Google hesabını kullanarak telefon şifresini değiştirmek gibi bir yöntem kullanmadığınız sürece (yeni Android sürümlerinde geçerli değildir.) telefonda bulunan verileri ele geçirmek mümkün değildir. Bu sebeple paylaşılan yöntem hiçbir şekilde yasadışı ya da bilgisayar korsanlığı yöntemi içermemektedir.

Telefon Ekran Kilidi Kırma Programı

Telefonunuzda bulunan ekran kilidini kırmak için bazı telefonlarda değişiklik gösterebilen yönetim paneline erişmeniz gerekmektedir. Genel olarak bu panele cihazı açarken kilit tuşunun yanı sıra ses kısma tuşuna da basılı tutarak erişebilirsiniz. (Videoda da gösterilmiştir.) Eğer ses kısma tuşu ile olmazsa ses açma tuşunu varsa da ana ekran tuşunu deneyebilirsiniz. Ana ekran tuşu genelde Samsung gibi markalarda bulunsa da bazen bu panele erişim için kullanılabilmektedir.

Her ne kadar video gösterilmiş olsa da bahsedilen panele erişmek için kullanılan tuşlar şu şekildedir;

Bu şekilde telefonu açtığınız zaman bahsetmiş olduğumuz telefon şifresi sıfırlama paneli karşınıza gelecektir. Ardından gelen ekran her telefona göre değişiklik gösterebilir olmasına rağmen genel olarak benzerlik göstermektedir. Telefonunuzun ses tuşlarını kullanarak panelde bulunan “wipe data/factory reset” seçeneğini bulmanız ve seçmeniz gerekmektedir. Ardından telefonunuz sıfırlanacak ve içindeki tüm veriler silinecektir. Bu işlem geri alınamaz. Ancak sıfırlama işleminin yanı sıra verilerle birlikte şifreniz de ortadan kalkmış olacaktır. Bu da telefonunuzu tekrar kullanabilmenizi sağlar.

Telefondaki Desen Kilidi Şifresini Kırma

Konuyla ilgili hem desen kilidi hem de PIN’li şifre için telefon şifresini kırma yöntemi aynıdır. Bu sebeple üstteki yöntem işinize yaramazsa biraz daha geniş ayrıntı barındıran şu yazımıza göz atabilirsiniz;

1- Formatsız Telefon Şifre Kırma

Google ve Android’in yapısı sebebiyle kullanıcıların kişisel verilerinin korunmasına önem verilmektedir. Böyle olmasa bile internette formatsız telefon şifresi kırma yönteminin paylaşılmasının gerçekten ihtiyacı olan kişi tarafından yapılacağını bilmemiz mümkün değildir. Bu sebeple böyle bu yönteme ulaşılması mümkün değildir. Çünkü internette eşimin telefon şifresini nasıl kırarım diye yapılan aramalarla bile karşılaşmak mümkündür. Zaten telefoncular telefon kilidini nasıl kırıyor diye sorduğunuzda da alacağınız cevap bu işlemin aynısıdır. Sizlere telefon şifresini kaldırmaları halinde içerisindeki tüm verilerin silineceğini söylerler.

2- Bilgisayardan Telefon Şifresi Kırma

Gelişen teknolojiyle birlikte telefonların güncellenmesi, sıfırlanması gibi konular için bilgisayara ihtiyaç kalmamıştır. Bu sebeple bilgisayardan telefon şifresi kırma yöntemi var olsa da çok gerekli bir durum değildir. Üstte bahsettiğimiz işlemin aynısını yapacak olan uygulamalara ulaşmak isterseniz Samsung cihazlar için buradan fota sayfasına ulaşabilirsiniz. Genel olarak telefonunuzun markasını Xiaomi, Huawei, Lg, Sony, HTC gibi yazdıktan sonra şifre sıfırlama uygulaması yazdıktan sonra markanın kendi sitesinden bu uygulamalara ulaşabilirsiniz.

3- iPhone İçin Telefon Şifresi Kırmak Mümkün Mü?

Apple tarafından geliştirilen IOS sisteminde maalesef ki hiçbir uygulamanın telefonun ana verilerine erişmesi gibi bir durum bulunmamaktadır. Ancak unutulan telefon şifresinin sıfırlanması iPhone için de mümkündür. Tabi bu işlem için bilgisayar kesin olarak gerekmektedir. Videomuzu izleyerek bu yönteme ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı