Bilgi

iPhone Telefon Rehberi Alfabetik Sıralama


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere iPhone telefon rehberi alfabetik sıralama işleminden bahsedeceğim. iPhone telefonunuzda rehberi açtığınızda eğer kişi listeniz alfabetik bir şekilde sıralanmıyorsa aşağıdaki işlemi uygulamanız yeterli.

Telefon rehberinizdeki kişi sayısı arttıkça, rehberinizi yönetmek ve istediğiniz isimleri hızlıca bulmak biraz zor olabiliyor. Rehberinizi özelleştirmek, sürekli olarak artan kişi listenizi yönetmenin en hızlı ve basit yoludur. Kişi listeniz artmaya başladığı durumlarda iPhone rehber alfabetik sıralama işlemleri yapmanız gereklidir. iPhone kişilerinizi sık kullanıma göre veya ad-soyad alfabetik sıralamaya göre listeleyebilirsiniz. Bu listeleme işlemini yapmak hem kişiler listenizi daha kolay algılamanıza hem de daha kolay işlem yapmanıza olanak sağlayacaktır. Böylece kiminle sık kiminle daha az konuşma gerçekleştirdiğini görebilir ve gereksiz kişilerinizi iPhone kişilerinizden kaldırabilirsiniz.

IPhone’da Kişilerin Sıralanma ve Görüntülenme Düzenini Değiştirme

Telefon rehberinde yer alan kişilerin nasıl sıralanacağını (örneğin; ad veya soyadına göre alfabetik olarak) seçebilirsiniz. Bu işlemler için; Ayarlar – Kişiler‘e gidin ve aşağıdaki seçenekleri ayarlayın. (Kişiler – Sıralama – Ad, Soyad)

  • Sıralama: Rehberinizi ad veya soyadına göre alfabetik olarak sıralar.
  • Görüntüleme: Rehberinizdeki kişilerin adları soyadlarından önce veya sonra gösterir.
  • Kısa Ad: Kişi adlarının Mail, Mesajlar, Telefon gibi uygulamalarda nasıl görüneceğini seçin.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı