Bilgi

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim | Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme


Herhangi bir nedenle silinen telefon rehberini geri getirmek için internet ortamından yüzlerce yol anlatılmış. Maalesef bu anlatılanların bir çoğu işe yaramıyor. Telefon marka modeli ne olursa olsun eğer rehberiniz silindiyse -eğer varsa ve telefonunuz destekliyorsa- ilk seçenek senkronize edilen platformlara (facebook, google vs.) bakmak; ikinci ve son seçenek ise yazılım/program kullanmak. Bunun dışında alternatif bir yol maalesef yok. Şimdi sizlere aşama silinen telefon rehberinizi nasıl kurtaracağınıza dair bazı yöntemler konusunda bilgi verelim.

Eğer kullandığınız telefon akıllı bir telefon ise ve sonradan veya kurum esnasında Gmail hesabınız ile senkronize edildiyse telefon rehberinizin Gmail kişilerde olması muhtemel. Bir kaç aşamada rehberinizi geri getirebilme ihtimaliniz var. Şimdi bunu deneyelim.

Android Telefonda Silinen Rehberi Geri Getirme

Bu yöntem Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia, Casper,  Asus Zenfone, Xioamio, Asus, Vestel Venus, Black Berry vs. gibi telefonlar için geçerli bir yöntemdir.

1- Herhangi bir bilgisayardan Gmail  hesabınıza giriş yapın. Açılan mail sayfanızda saol üstte (aşağıdaki ok ile gösterdiğim gibi) Gmail yazan yerdeki oku klikleyin. 

2- Ardından açılan küçük paneldeki “Kişiler” yazan yeri klikleyin. Burası telefon rehberinizin yedeklendiği/senkronize edildiği alan oluyor.

 

3- Son olarak açılan pencerede sol altta “Değişiklikleri geri al” seçeneğini seçin. Rehberi silme zamanınıza göre bir zamanı belirletin ve ONAYLA deyin. İşlemimiz tamamdır. Şimdi telefonunuzun internete bağlı ise hem telefonunuzdan hemde alttaki kısımda saol üstteki kişilerden REHBERİNİZİN geri gelip gelmediğini kontrol edin. Geri yükleme işlemi bittiğinde ekranın üst kısmında bildirim görüntülenir.

iPhone’da Silinen Telefon Numaraları Geri Getirme

Bu kısımda ise iPhone telefonlar için rehber kurtarma yöntemini kısaca anltacağım. İşlemlerimiz oldukça basit. iPhone’DE “rehberden silinen numaraları geri getirmek” yada “silinen rehberi getirmek için iCloud’ı kullanmak” en hızlı, basit ve sorunsuz yöntem olarak kabul edebiliriz. Rehberinizi kısaca geri getirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

1- iPhone telefonunuzdan Ayarlar >>>  iCloud’a giriyorsunuz. Kişiler’i kapalı değilse kapatın.

2- Ekranda çıkan uyarıya “iPhone’umda Tut”a seçeneğini seçin.

3- Kişileri’i açık konuma getirdikten sonra uyarı ekranında “Birleştir” diyerek kapatıyorsunuz. Artık iPhone rehberinizden silinen kişileriniz geri yüklenecek ardından bomboş bir rehber yerine kişileriniz çıkacak. Ayrıca dilerseniz bilgisayarınızdan iCloud.com’a giriş yaparak kişilerinize bakabilir, düzenleyebilir, vCard formatında bilgisayarınıza yedekleyebilir veya geri yükleyebilirsiniz. İşlemimiz bu kadar.

Facebook’u Kulanarak Silinen Rehberi Geri Getirme

Bununla ilgili daha önce yazı yazmıştım bu nedenle burada daha fazla detaya girmeden sadece LİNK vereceğim. Bu yöntem pek çok kişinin bilmediği bir yol. Eğer telefonda facebook hesbaı kullanıyorsanız ve senkronize edildiyse rehberiniz aynen yerinde duruyordur. Daha sonra listeyi kopyalarak vCard formatına çevirebililirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Şimdi buradaki linkten nasıl rehberi kurtaracağınızı öğrenin. >>> Devamı Oku

Yazılım/Program Kullanarak Telefon Rehberini Kurtarma

Piyasada ücretli ücretsiz bir çok yazılım bulunuyor. Bunların hiçbirini şahsen denemedim. Ancak platformlarda olumlu geri bildirim verenler yok değil. Ancak çok önemli bir rehberiniz varsa elbette denemekte fayda var. Mesela buna benzer bir yazılımı alttaki videoda nasıl çalıştığınız izleyebilirsiniz. Dediğim gibi rehber sizin için önemli ise eğer yukarıda anlattığım yöntemler işe yaramadıysa tek kalan yol yazılım kullanmak. Aslında bazı platformlar -ingilizce konuşabilirseniz- destek alabilirsiniz. 

İphone İçin :

Android Telefonla İçin:

Etiket: samsung galaxy telefon rehberim silindi, telefon rehberim silindi ile ilgili, silinen telefon rehberini geri getirme, telefon rehberi geri getirme, telefon rehberim turkcell,   telefon rehberim silindi nasıl geri alabilirim avea, nokia telefon rehberim silindi, telefon rehberim silindi iphone,  telefon rehberim silindi nasıl geri alabilirim, gmail, lg telefon rehberim silindi, samsung telefon rehberim silindi,  nokia telefon rehberim silindi, iphone telefon rehberim silindi, telefon rehberim silindi ne yapmalıyım.

6 Yorum

6 Yorum

 1. Kadir

  16 Şubat 2018 at 16:01

  Cok tesekkur ederim rehberimi geri aldım facebook yöntemiyle cok sağolun yalnız rehberimi bu facebook sayfasindan rehberime nasıl cevirecegimi bulamadım bunun icinde bir öneriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Tekrar teşekkür ederim çok faydalı bir yazı olmuş.

 2. kaan

  25 Mayıs 2018 at 11:16

  Teşekkür gmailden 1 hafta geri alıp numaraları kurtardım 🙂

 3. sait

  17 Temmuz 2018 at 22:14

  Ben facebook,tan rehberime ulaştım.hemde önceden silmiş olduğum numaralar bile çıktı.çok teşekkürler.

 4. Abdulselam

  1 Şubat 2019 at 12:32

  Yeminle sen bir kralsın bu diğer siktigim picler bir boka yaramıyor burda aradığım boyu 5 dk da buldum Allah razı olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 5. Mehmet

  14 Şubat 2019 at 20:05

  Daha önce sildiğim numaralar

 6. nilgun

  24 Aralık 2021 at 14:13

  merhaba iptal etmek icin nereye basiyirum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı