Bilgi

Programsız Facebook Fotoğraflarını Topluca İndirme


Bir çok yerde facebook fotoğraflarını -albümlerini- topluca indirmek için program vs. önerilmiş. Ancak anlatacağım yöntemde fotoğrafları indirmek olabildiğince basit. Tek tuşla, program kullanmadan bir-kaç adımda tüm fotoğraflarınızı indirebileceksiniz. Şimdi lafı çok uzatmadan bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatalım.

1- Facebok profil sayfasından sağ-üste bulunan ikonu klikleyerek AYARLAR seçeneğini tıklatın.

2- Açılan pencerede alt kısımda bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğini seçin.

3- Ardından “Arşivimi Başlat” seçeneğini seçin. 

4- Arşivimi başlat dedikten sonra ekranda şifrenizi yeniden girmenizi isteyen bir panel çıkacak. Şifrenizi yeniden girin.

5- Şifrenizi girdikten karşınıza bir uyarı penceresi çıkacak. Burada “Kişisel arşivin oluşturuluyor. Hazır olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksin.” şeklinde bir uyarı çıkacak.

6- Genellikle e-posta geç geliyor yada hiç gelmiyor! Bu nedenle maximum 20-25 dk bekleyin ve tekrar ilk sırada yaptığımız gibi Ayarlar kısmından “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğini seçin. Karşınıza yukarıdaki pencereden farklı olarak ARŞİVİ İNDİR seçeneği çıkacak. Bunu seçtiğinizde bilgisayarınıza RAR’lanmış halde bir veri dosyası inecek.

7- İnen bu klasörün üzerini sağ klikleyerek “Klasöre Çıkart” seçeneğini seçin.

8- Son olarak bu klasöre girdiğinizde photos yazan yerdeki klasörlerin içinde fotoğraflarınız videos yazan yerde ise videolarınız olacak. İşlemimiz bu kadar. 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı