Bilgi

Telif Hakkı Olmayan 15 Fotoğraf Sitesi | Ücretsiz


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere telif hakkı olmayan ve tamamen ücretsiz olan popüler fotoğraf sitelerine ait linkleri paylaşıyorum. Bu sitelerden bazıları üyelik girişi gerektirirken bazılarında üye olmadan doğrudan fotoğrafları/resimleri indirebilir, üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu fotoğrafları/resimleri kullanarak çeşitli ürünler (kitap, dergi, gazete, oyunlar, sunum vs.) oluşturabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz ürünlerinizi ister kullanın, ister paylaşın, isterseniz satın.  Kimse sizden bu resimler için telif hakkı istemez. Sizler için özelikle Creative Commons Zero – CC0 (Kamu Malı Atfetme) lisansına sahip olan sitelerden seçtik. Ayrıca ücretsiz, telifsiz, rastgele resimler için google.com sitesine de bakabilirsiniz.

Bir kitap yazmak, dergi hazırlamak, afiş tasarlamak, sunum yapmak, oyun ya da kelime kartları hazırlamak istiyorsunuz veya herhangi bir sitede, dergide yazınızı yayınlamak istiyorsunuz. Bunlar için yüksek kalitede, isteklerinize uygun resimlere ihtiyacınız var. İlk aklınıza gelen; internete girmek ve Google’dan arama yapmak ve bulduğunuz resimlerden hoşunuza gideni kullanmak olabilir. Ancak bu yöntem sizi bugün olmasa bile yarın zor durumlara sokabilir. Bilerek ya da bilmeyerek telif hakkına sahip olan bir resmi, fotoğrafı, görseli kullanmış olabilirsiniz. Eser sahibi bir gün sahibi karşınıza çıkabilir ve sizi hırsızlıkla suçlayabilir. Belki de fazlasıyla telif ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Hatta bunun farklı cezai uygulamalarıyla karşılaşmanız da mümkün.

Şimdi sizlere; telif ücreti ödemeden, ücretli olan sitelere bulaşmadan, oldukça kaliteli resim, fotoğraf bulabileceğiniz, bunları bilgisayarınıza indirebileceğiniz, istediğiniz zaman, istediğiniz herhangi bir yerde, istediğiniz gibi –ticari ya da değil- kullanmanız için 15 adet resim/fotoğraf sitesi.

Telif Hakkı Olmayan 15 Fotoğraf Sitesi | Ücretsiz

1- http://www.pixabay.com/
2- http://www.unsplash.com/
3- http://www.lifeofpix.com/
4- http://www.realisticshots.com/
5- http://www.freenaturestock.com/
6- http://www.magdeleine.co/license/cc0/
7- http://www.gratisography.com/
8- https://www.stocksnap.io/
9- http://www.publicdomainarchive.com/
10- http://www.travelcoffeebook.com/
11- http://www.mmt.li/
12- https://www.pexels.com/
13- http://www.jaymantri.com/
14- https://libreshot.com/
15- https://www.reshot.com/

1 Yorum

1 Yorum

  1. Görseller

    20 Mart 2022 at 18:15

    Türkiye ile ilgili daha fazla görsel için gelişmekte olan bir ücretsiz stok fotoğraf sitesi var. Gorseller.com bir göz atmanızı öneririm.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı