Bilişim Teknolojileri

TP-Link TL-WA801ND İnceleme ve Yorum


Şu anda piayasada satılan fiyat olarak en uygun (yaklaşık 85 TL) ve hem kurumsal hem bireysel kullanım için oldukça kaliteli bir ürün olan TP-Link TL-WA801ND Acces Point hakkında bilgi vermek istiyorum. Öncelikle yanlış anlamaların önüne geçmek için TP-Link TL-WA801ND modelinin bir Modem değil Acces Point olduğunu belirtmemde fayda var. Bir çok kişi bunun aynı zamanda modem olduğunu düşünebilir. TP-Link TL-WA801ND var olan internetinizi kablosuz yayın yapmayı sağlayan bir cihazdır.

300Mbps Kablosuz Access Point bant genişliğine sahip olan bu cihaz piyasaki bir çok cihazdan yüksek bant genişliğine sahip. Özellikle küçük ve orta ölçekli kurumsal yapılarda kullanılabilecek kapasitede. Bu cihazın diğer bir önemli özelliği Access Point, Client, Universal Repeater, WDS Repeater, Wireless Bridge özelliklerinin bulunması. Örneğin noktadan noktaya data transferi (kamera v.s) kullanabilirsiniz.

QSS düğmesine bastığınızda WPA Şifrelemeli Güvenli Kablosuz Ağ Kurulumu yapabiliyorsunuz. Böylece şifrenizin başkaları tarafından ele geçirilme ihtimali neredeyse ortadan kalkıyor.

Mesafe olarak özellikle çok uzak mesafelere IEEE 802.11n desteği ve çift anteni üzerinden gelişmiş MIMO teknolojisi sayesinde (ortam koşullarının uygun olmasıyle) oldukça uzak mesafelere kablosuz yayın yapma özelliğine sahiptir.

Şahsen bu cihazın en güzel özelliği cihazı konumlandırdığınız noktada eğer elektrik yoksa veya elektrik taşıyamıyorsanız bu cihazın modem veya switce taktığınız yerde ufak bir aparatla 35 metreye kadar elektriği ethernet kablosundan verebiliyorsunuz.

Kullanım kurulumu ise oldukça basit. Buraya bakarak kurulumuna bakabilirsiniz Tıkla ve Teknik Bilgi İçin Tıkla
tp-link tl-wa801nd (1) tp-link tl-wa801nd (2) tp-link tl-wa801nd (3) tp-link tl-wa801nd (4)

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı