Bilgi

Tüm Facebook Beğeni Sayfalarından Toplu Halde Çıkma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Facebook’ta beğendiğiniz sayfalardan toplu bir şekilde veya istediğiniz sayfalardan nasıl beğenmekten vazgeçeceğinizi anlatacağım. Aslında birkaç beğeni sayfasından basit bir şekilde sayfaya gidip “Beğendin” butonu üzerine geldiğinizde “Bu Sayfayı Beğenmekten Vazgeç” sekmesi çıkıyor ve buna bastığınızda beğenmekten çıkıyorsunuz. Artık o sayfaya ait haber vs. TimeLine’a düşmüyor. Ancak birden fazla beğendiğiniz sayfa varsa tek tek bulup beğenmekten vazgeçmek biraz rahatsız edebilir.

Şimdi sizlere basit bir şekilde nasıl yapıldığını anlatayım. Bu arada gösterdiğim yer dışında –anlamıyorsanız- kurcalamaya çalışmayın. Sonra “way efendim faceme ne oldu” demeyin. Sadece anlattığımı yaparsanız saniyeler içerisinde beğendiğiniz sayfalardan çıkmış olacaksınız. Yorum kısmınada bir teşekkür felan eklerseniz sayfamıza faydası dokunacaktır.

Hazırsak başlayalım. İlk olarak Facebook’a giriş yapalım. Sadece giriş yapmanız yeterli.

1- Google amcaya “Toolkit For FB by Plugİn” yazıp enter yapın ve karşınıza çıkan ilk linki klikleyin.

2- Açılan sayfada “Chrome’a Ekle” seçeneğini seçin.

3- Eğer karşımıza aşağıdaki gibi açılan panel çıkarsa uyarıya “Uzantı Ekle” deyin. (Güncel Chrome tarayıcısında çıkmayabilir)

4- Şimdi sağ üst kısımda eklentimize ait logo gelecek. Buradaki logoya klikleyip “Removal Tools” sekmesi altında bulunan “Unlike Multiple Facebook Pages” kısmına klikliyoruz.

5- Son olarak açılan pencereden, isterseniz tek tek “Unlike?” sekmesi altında bulunan butonu aktif hale getirip “Start To Unlike Facebook Pages” diyoruz. Ve beğeni sayfalarından çıkıyoruz.

Eğer tüm beğeni saylarından çıkmak istiyorsanız “Select All Pages” deyip “Start To Unfollow Facebook Pages” diyoruz. Yok eğer vazgeçersiniz “Un-Select All Pages” deyip tüm seçtiklerimizden vazgeçiyoruz. “Refresh Page List” ise sayfayı yeniler. Yani diyelim bazı beğeni sayfalarından çıktınız tekrar kontrol etmek için bu tuşa basmanız yeterli. Ayrıca “Wiew Page” kısmından beğeni sayfasını ziyaret edip vedalaşabilirsiniz. Bu arada (buradan) sayfamızda beğenmeyi unutmayın.

Önemli Not: Bir seferde çok fazla Facebook beğeni sayfasını bırakmayın. Mümkün olduğunca azar-azar bırakmaya çalışın. Facebook durumu yanlış anlayabilir.

Son olarak eklentiyi kaldırmak için logonun üzerine gelip sağ klikleyip “Chrome’dan Kaldır” diyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı