Bilgi

Twitter Askıya Alınmış Hesabı Açma


Twitter‘da kullanıcılar için güvenli bir ortam sağlamak amacıyla “Twitter Kurallarını” ihlal eden hesapları askıya alınmaktadır. Askıya alınmanın bazı sebepleri –kısaca- şunlardır:

Spam: Askıya alınan hesapların çoğu spam nitelikli veya sadece sahte oldukları ve Twitter ve tüm kullanıcılar için güvenlik riskleri oluşturdukları için askıya alınmaktadır. Bu tür hesaplar Twitter Kurallarına aykırıdır. Bazen gerçek bir kişinin hesabı da yanlışlıkla askıya alınır ve böyle durumlarda hesabın yeniden kullanıma açılmasını sağlamak için o kişinin talebi üzerine hesabı tekrar açılır.

Tehlikede Olan Hesap Güvenliği: Twitter bir hesabın ele geçirildiğinden şüphelenirse ele geçirme nedeniyle ortaya çıkan potansiyel kötü amaçlı etkinliği azaltmak için güvenceye alınana ve hesap sahibi erişimi yeniden sağlayana kadar hesabı askıya alınır.

Taciz İçeren Tweetler veya Davranış: Taciz hakkında Twitter Kurallarını ihlal ettiği bildirilirse söz konusu hesabı askıya alınabilir. Bir hesap başkalarına tehditler göndermek ya da başka hesapları taklit etmek gibi taciz içeren davranışlar içine girerse hesabı geçici, bazı durumlarda kalıcı olarak askıya alınabilir.

Askıya Alınan Hesabımı Yeniden Kullanıma Açabilir miyim?

Kendi hesabınızı yeniden kullanıma açabilirsiniz. Giriş yapar ve telefon numaranızı vermenizi ya da e-posta adresinizi doğrulamanızı isteyen komutlar görürseniz hesabınızı yeniden kullanıma açmak için talimatları izlemeniz yeterli.

Hesabınızın kilitli olduğunu belirten bir mesaj mı görüyorsunuz? Hesabınız, spam nitelikli olduğunun ya da taciz içeren davranışlar içerdiğinin bildirilmesine karşılık geçici olarak askıya alınmış da olabilir. Örneğin, belirli bir süre için hesabınızdan Tweet atmanız engellenebilir ya da devam etmeden önce belirli bilgileri onaylamanız istenebilir.

İtiraz ederseniz hesabınız yeniden kullanıma açılabilir. Buradaki (tıkla) talimatları kullanarak bir hesabın askıya alınmasına veya kilitlenmesine itiraz edin. Kısa süre içerisinde hesabınız –eğer kabul edilirse- tekrar kullanıma açılacaktır.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Ömer

    18 Mart 2019 at 22:03

    Askıya. Alınan hesabımı almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı