Bilgi

Twitter Hesabı Nasıl Yedeklenir? Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?


Twitter arşivinizi (yedeğini) indirdiğinizde, ilk Tweetinizden itibaren tüm Twitter bilgilerinizin anlık görüntüsüne göz atabilirsiniz. Aşağıdaki talimatları izleyerek basit bir şekilde Twitter hesabınızıdaki verileri bilgisayarınıza veya telefonunuza basit bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Telefon Uygulamasından Twitter Hesabı Nasıl Yedeklenir?

Uygulamanızın sol üst kısmında bulunan Profil simgesine tıklayıp açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik öğesini seçerek Hesap sekmesini seçintikten sonra –en aşağıda- Twitter Verilerini klikleyin.

Açılan panelde Twitter Verilerini İndir sekmesi altında bulunan kısma şifrenizi girerek Onayla diyelim. Twitter yazan yerin karşısında bulunan Veri İste butonuna kliklediğinizde “Anladım. Hazır olduğunda verilerin bir bağlantısını alacaksın” uyarısı gelecektir.

Bağlantı hazır hale geldiğinde, veri indirme bağlantısının –ilişkili mail adresine- bağlantı gönderildiğine dair bir uyarı telefonunuzun ekranında belirecektir. Bu süre yaklaşık olarak 5 dakika ile 1 saat arasında değişebilir.

Herhangi bir bilgisayardan mail adresine giriş yaparak size gelen bağlantıdaki “İndir” linkine kliklediğinizde ve yönlendirilen sayfadan twitter hesabınızın şifresini girdiğinizde bilgisayarınıza inecektir.

Eğer verileri telefonunuza indirmek isterseniz aynı şekilde yukarıdaki işlemlerdeki sıralamayı izleyerek aşağıdaki kısma kadar gelelim. Verileri İndir sekmesini klikleyin ve devamında “Dosya İndirilmek Üzere” >>> Başla diyelim. Burada kotanız varsa ve bağlantınız iyiyse kısa sürede telefonunuza veriler inecektir.

Bilgisayardan Twitter Hesabı Nasıl Yedeklenir?

Sayfanın sağ üst kısmında bulunan Profil simgesine tıklayıp açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçerek –en aşağıda bulunan- Twitter Arşivin >>> Arşivini İste butonunu klikleyin.  Şifre gibi bilgiler istenirse bu bilgileri girdiğinizde “İsteğini aldık! Arşivin hazır olduğunda sana e-posta ile bir bağlantı gönderilecektir. Bu biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı ol.” Uyarısı gelecektir. Kısa süre sonra mail adresinizi kontrol ettiğinizde arşiviniz gelecektir. Mail adresinize gelen bağlantıyı kliklediğinizde sizi twitter hesabınıza yönlendirecektir. Şifrenizi tekrar girdikten sonra bilgisayarınıza arşiviniz inecektir.

Önemli Not: Bazı durumlar (veri büyüklüğü nedeniyle) Twitter arşivinizin indirilebilir dosyasının hazırlanması birkaç gün sürebilir. Arşivin bir .zip dosyası olarak indirilecek. Dosyayı arşivden çıkart ve ‘index.html’ dosyasını aç. Belki web tarayıcından ek bir onay mesajı alabilirsin. Bu durumda, devam etmek için ‘aç’a tıkla.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı