Bilgi

Twitter’a 140 Saniyeden Fazla Video Nasıl Yüklenir?


Twitter, hepimizin bildiği üzere kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal paylaşım ağıdır. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından 2006 yılında kullanıma açılmıştır.

Bilgisayarınızdan Twitter.com adresinden veya taşınabilir (mobil) cihazı Twitter Uygulamasından (iPhone için Twitter veya Android OS 4.1 ve üzeri için) video kaydedebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Videolar Tweetteki karakter sınırına dahil değildir. Twitter’da yayınlanan ve 6,5 saniye veya daha kısa süren videolar (otomatik oynatma özelliği açıksa) otomatik olarak döngü halinde oynatılır.

Twitter çoğu kişi için süre 2 dakika 20 saniye (toplam 140 saniye) ile sınırlıdır ancak bazı iş ortakları 10 dakikaya kadar süren videolara izin verecek şekilde güvenilir hesap olarak kabul edilmektedir. 2 dakika 20 saniyeden uzun videolar (10 dakikaya kadar) yüklemek için güvenilir hesap kabul edilmek isterseniz Twitter hesabı yöneticinize ulaşın.

Şu anda mobil uygulamalarda MP4 ve MOV video biçimlerini desteklemektedir. Web’de, AAC sese ve H264 biçimine sahip MP4 video biçimini desteklenmektedir. 512 MB’a kadar video yükleyebilirsiniz, ancak videoları en fazla 2 dakika 20 saniye olacak şekilde düzenlemeniz istenir.

Eğer 280 karakter metin ve 140 saniyeden daha uzun videolar yüklemek istiyorsanız, Twitter’ın Media Studio (tıkla) iş ürününü kullanmanız gerekiyor, daha sonra 10 dakikaya kadar video yüklemek için izin başvurusunda bulunabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Onur Derman

    21 Ekim 2019 at 21:28

    Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı