Bilgi

Twitter Video Formatı Nedir? En Fazla Kaç MB Yüklenebilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Twitter Video Formatı Nedir? En Fazla Kaç MB Yüklenebilir?” Sorularına yanıt vermeye çalışacağım. Twitter.com adresinden veya uygulamasından (iPhone için Twitter veya Android OS 4.1 ve üzeri için) video kaydedebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Twitter için 2 dakika 20 saniyeye kadar (140 saniye) video yükleyip paylaşabilirsiniz. Twitter’da yüklenen videolar karakter sınırına dahil değildir. Twitter’da yayınlanan ve 6,5 saniye veya daha kısa süren videolar (eğer otomatik oynatma özelliği açıksa) otomatik olarak döngü halinde oynatılır.

Şu anda mobil uygulamalarda MP4 ve MOV video biçimlerini desteklenmektedir. Web’de, AAC sese ve H264 biçimine sahip MP4 video biçimini destekleniyor. Twitter’da 512 MB’a kadar video yükleyebilirsiniz, ancak videoları en fazla 2 dakika 20 saniye olacak şekilde düzenlemeniz istenir.

Web’e Yüklenebilecek Videolarda Çözünürlük ve En-Boy Oranı Sınırlamaları

  • Minimum Çözünürlük: 32 x 32
  • Maksimum Çözünürlük: 1920 x 1200
  • En-Boy Oranı: 1:2,39 – 2,39:1 aralığı (Üst ve Alt Limit Dahil)
  • Maksimum Kare Hızı: 40 kare/sn
  • Maksimum Bit Hızı: 25 Mbps

Not: Bilgisayarınızdan herhangi bir videonun uzantısını değiştirmek (convert etmek) için burada (tıkla) bulunan linki tıklayarak convert edebilirsiniz. İşlem tamamlandığında açılan videonun üzerine sağ tıklayarak videoyu kaydet deyip bilgisayarınızın herhangi bir alanına kaydedin. Sonrasında twitterda yayınlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı