Bilgi

USB Belleğim Biçimlendirilemiyor!


USB Bellek yada diğer adıyla Flash Belleğinizi standart yöntemlerle biçimlendirmeye (formatlamaya) çalıştığınızda karşınızda bazen anlaşılamayan hatalar çıkabilir. Bu makalemizde kısaca bu hataları nasıl çözümleyebileceğinize dair ipuçları vermeye çalışacağız. Normal yöntemlerle USB Bellek biçimlendirme olayı genellikle şöyle;

USB Belleği bilgisayara taktıktan sonra;

Üzerine gelip sağ klikleyerek açılan panelden biçimlendirmek, Başlat >>> Çalıştır kısmına cmd yazdıktan sonra açılan siyah ekrana F:format yazmak (F: USB Bellek sürücü adı) veya Bilgisayarın üzerinde iken sağ klik yapıp yönet kısmında disk yönetimine gelip USB Belleğinizin üzerine sağ klikleyerek birimi sil veya biçimlendiri seçmek.

Eğer yukarıda işlemleri yaptığınız halde USB Belleğiniz biçimlendirilemiyorsa o halde aşağıdaki yöntemler çözüm olacaktır.

1- Bölüm bilgisinin sorunlu olması düşünülerek Başlat >>> Çalıştır >>> diskmgmt.msc >>> Disk Yönetim >>> USB Belleğinizi bulun >>> üzerine gelip sağ klik >>> Yeni Basit Birim >>> Yeni Bölüm oluşturun >>> Şimdi yeniden biçimlendirmeyi deneyin.

2- Basit ve küçük bir boyutlu program olan ve en çok tercih edilen HP USB Disk Storage Format Tool programını kullanın. İndir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı