Bilgi

USB Bellek Dolu Ama Boş Gözüküyor (Çözüm)


Herkese Merhaba.

USB Belleğinizi bilgisayara taktığınızda içi dolu gösterdiği halde boş görünüyorsa dosyalarınızı geri getirmek için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Şimdi kısaca aşağıda kısaca bu sorunun nedenini ve çözüm yolunu anlatacağım.

Flash/USB dolu olmasına rağmen boş gözükmesinin nedeni bir virüs! Bu virüsün bulaşma nedeni ise USB belleğinizi gördüğünüz her bilgisayara takmanızdan kaynaklanıyor. Artık taşıdığınız bu virüs kaç kişinin bilgisayarına taşındı bilemiyorum. Bu virüsün bulunduğu bilgisayara USB belleğinizi taktığınız virüsümüz hemen USB belleğinize geçiyor. USB belleğinizde bulunan tüm klasörleri, dosyaları gizleme komutu veriyor. Siz farklı bir bilgisayarda USB belleğinize baktığınızda dosyalarınız gizlendiğinden hiçbirşey görünmüyor. Eğer taktığınız bilgisayarda lisanslı bir antivirüs varsa problem yok. Eğer yoksa virüslü bilgisayara takılan USB’lere de bulaşacaktır.

Çözüme Gelince;

USB/Flash Belleğinizi bilgisayarınıza, laptopunuza takın. Ardından USB Belleğinizi (Flash Diski) üzerine gelip bir parmağınız “SHİFT Tuşuna” basılı iken fare ile SAĞ KLİK yaptığınızda açılan penceredeki “Komut Penceresini Burada Aç” seçeneğini seçin.

Şimdi açılan siyah pencereye attrib /s /d -r -a -s -h kodunu yazın ve enter yapın. Aşağıdaki gibi enter yaptıktan sonra yanıp sönen imleç durduğunda işlemimiz tamamlanmıştır. USB (Flash) Bellek içerisindeki belgelerimiz böylece kurtarıldı. Şimdi USB Belleğinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer gelmediyse; diğer kodları deneyebilirsiniz.

Kullanılabilecek diğer kodlar:  attrib -a -s -r -h /s /d ve attrib -r -h -s -a *.* /s /d veya attrib -h -r -s /s /d *.*

Vay efendim işim acil diyorsanız! USB Belleği bilgisayara taktıktan sonra sağ üstteki arama kısmına . (nokta işareti) koyup arama yapın. Dosyalarınız görünecektir. BU daha pratik ve geçici bir çözüm.

Etiket: flash bellek dosya kurtarma, flash bellek görünüyor ama açılmıyor, flash bellek gözükmüyor, attrib kodu, flash bellek boş gözüküyor windows 7, flash bellekte görünmeyen dosyaları gösterme programı, flash dolu olmasına rağmen boş gözüküyor.

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı