Bilgi

Videoları MP3’e Çevirme | Videolar Nasıl Ses Dosyasına Çevrilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde farklı formattaki videolarınızı nasıl mp3 formatına çevireceğinizi göstereceğim. Bunun için hemen hemen her bilgisayarda bulunan ve aynı zamanda bir video oynatıcı olan VLC Media Player adlı uygulamayı kullanacağız. Bu uygulama bilgisayarınızda yoksa makalenin hemen altındaki kısmında ki linki kullanarak bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz.

Şimdi sizlere videolarınızı nasıl mp3’e çevireceğinizi anlatalım. İlk olarak VLC Media Player programımızı çalıştıralım. Gelen pencereden “Ortam > Dönüştür Kaydet” seçeneğini seçelim.

Gelen panelden “Ekle” kısmından MP3‘e dönüştürmek istediğimiz videoyu bulup “Aç” diyoruz.

Sonrasında “Dönüştürüp Kaydet” diyoruz.

Gelen pencereden “Dönüştürün” kısmı seçili olacak şekilde “Profil” kısmını “Audio- MP3” olarka seçiyoruz ve “Göz At” kısmından MP3’e dönüştürdüğümüz videonun nereye kaydedeceğimizi seçiyoruz. Yalnız burada Dosya Adı kısmında ki .mp4 .flv .avi ne yazıyorsa onu nokta ile beraber siliyoruz. 

Son olarak “Başlat” diyoruz ve videomuzun dönüştürülme işlemi başlıyor. Videonun ses dosyasına dönüştürülme işlemi çok kısa sürecektir. İşlemimiz bu kadar. Selametle.

VLC Media Player Programı İndir.

#video #mp3 #çevirme #ses #dosyası #format #mp4 #donüştürme

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı