Bilgi

5 Saniyede “İnternet Geçmişi” Nasıl Temizlenir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “5 Saniyede “İnternet Geçmişi” Nasıl Temizlenir?” sorusuna cevap vereceğim. Bildiğiniz üzere ziyaret ettiğiniz tüm web siteleri bilgisayar üzerinde kayıt ediliyor. Tabi gezindiğiniz bu web sitelerine bir başkası rahatlıkla erişebilir. Eğer gezindiğiniz web sitelerini bir başkasının öğrenmesini istemiyorsanız çok basit bir şekilde silebilirsiniz. Burada hem Google Chrome, hem Mozilla, hem de Opera tarayıcısı için internet geçmişini 5 saniyede nasıl sileceğinizi anlatacağım.

Google Chrome için CTRL+H tuşuna bastıktan sonra gelen internet geçmişi penceresinden “Tarama Verilerini Temizle” diyoruz. Ardından gelen panelden “Gelişmiş” kısmını seçerek, zaman aralığını “Tüm Zamanlar” yapıyoruz ve alttaki tüm kutucuları seçili hale getirip “Verileri temizle” diyoruz. Böylece Google Chrome tarayıcısındaki tüm internet geçmişi silinmiş olacaktır.

Mozilla içinde aynı şekilde klavyeden CTRL+H tuşuna bastıktan sonra gelen soldaki internet geçmişi panelinde gün ve ayların üzerini tek tek sağ klikleyerek sil diyoruz. Böylece Mozilla internet tarayıcısındaki tüm internet geçmişi silinmiş olacaktır.

Opera için CTRL+H tuşuna bastıktan sonra gelen internet geçmişi penceresinden “Tarama Verilerini Temizle” diyoruz. Ardından gelen panelden “Gelişmiş” kısmını seçerek, zaman aralığını “Tüm Zamanlar” yapıyoruz ve alttaki tüm kutucuları seçili hale getirip “Verileri temizle” diyoruz. Böylece Google Chrome tarayıcısındaki tüm internet geçmişi silinmiş olacaktır.

#internet #geçmişi #silme #google #arama #temizleme

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı