Bilgi

Virtualization Technology (Sanallaştırma Teknolojisi) Nedir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Virtualization Technology (Sanallaştırma Teknolojisi) Nedir?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Virtualization Technology yani Sanallaştırma Teknolojisi bilgisayarınızın işlemcisi üzerinde farklı sanal işletim sistemlerinin kurulmasını sağlayan teknolojidir. Yani Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullandığınızı düşünelim. Bu işletim sistemi üzerinde Android işletim sistemine sahip uygulama yada oyunları çalıştıramazsınız. Bunun için Android işletim sistemine sahip bir cihaza ihtiyacınız var. Tam bu esnada Android emülatörler devreye giriyor. Bu emülatörler sayesinde bilgisayara sanal bir Android işletim sistemi kurulabiliyor. Bu sayede bilgisayar üzerinden Android oyun ve uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz.

Virtualization Technology Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarda sanal işletim sistemi kurulabilmesi için ise Virtualization Technology özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Bilgisayar üzerinden Android kodlama yapacaksanız, Android oyun ve uygulamaları kullanacaksanız sanal işletim sistemi kurulumunun aktif olması ve Android emülatör kullanmanız gerekiyor.

Bunun için BIOS ekranına giriş yapmalısınız. BIOS — Advanced — Intel (R) Virtualization Technology özelliğini Enabled yapmanız yeterli olacaktır. AMD işlemcilerde de Virtualization Technology olarak gözükebilir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı