Bilgi

#Wattpad Nedir?


Wattpad yapabilenlerin makaleler, hikâyeler ve şiirler paylaşabileceği ücretsiz bir okuyucu-yazar topluluğudur. Yazarların keşfedilmemiş ve yayımlanmış çalışmalarını içermektedir. Kullanıcılar hikâyeye yorum yaparak ve oy vererek katkıda bulunma hakkına sahiplerdir. ‘Keşfet’ bölümünden kitabın ismini yazarak okumak mümkündür. Oy verme işlemi, kitap arayüzünde bulunan yıldız simgesi ile yapılır. Websitesi ile bağlantılı ile ilgili gruplara katılma şansları vardır. Kullanıcıların yarısı Amerika’ya dayalıdır; Wattpad’in en çok kullanıldığı dört ülke Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Filipinler ve Türkiye‘dir. Wattpad 2006 yılında, Allen Lau ile Ivan Yuen işbirliğinde kurulmuştur.

Birçok oya sahip olan kitaplar “What’s Hot List” te yer alıyor. Bu veriler okunma sayıları ve diğer kullanıcıların oyları yüzünden günlük olarak değişiyor. Sitedeki mevcut birçok profile göre bu yazarların çoğu genç. Ayrıca Wattpad kitapların kategorize edilmiş bir listesine sahip.

Hoşnutluk belirten eleştirilere sahip olan, personellerin ve editörün eleştiri tahtasında onayına sahip yazılar desteklenip diğer kitap platformlarına da terfi ediyor. Birçok başarılı kitap, farklı üslup sahibi profesyonel yazarlar tarafından kendine özgün yazılmış kitaplardır. Wattpad’in en son güncellemesi yazarlara hikâyelerini başka kitap platformlarına da taşıma özelliği içermektedir.

#Wattpad Resmi Sitesi: https://www.wattpad.com

Kaynak: Wikipedia

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı