Bilgi

WhatsApp Konum Nasıl Paylaşılır?


WhatsApp konum paylaşma özelliği, gerçek zamanlı konumunuzu belirli bir süre paylaşmanıza olanak tanır. Mevcut konumunuzu bir bireysel sohbetin veya grup sohbetinin katılımcılarıyla paylaşabilirsiniz.  Mevcut konumunuzu paylaşıp paylaşmayacağınızı ve ne kadar süre paylaşacağınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, canlı konumunuzu istediğiniz zaman paylaşmayı durdurabilirsiniz.

Canlı konumunuz durdurulduktan veya zamanı dolduktan sonra paylaşılmaz. Bununla birlikte, canlı konumunuzu paylaştığınız sohbet katılımcıları, paylaştığınız ilk canlı konumu görmeye devam eder. Bu, sohbet içinde statik bir grileşmiş görüntü olarak görünür. Bu özellik uçtan uca şifrelidir, yani, paylaştığınız kişiler dışındaki hiç kimse canlı konumunuzu göremez.

WhatsApp ile bulunduğunuz konumu paylaşmak için sohbet ekranında sağ alt kısımda bulunan ataç simgesine klikleyin ve açılan panelde “konum logusunu” seçin.

Bu kısımda eğer konum/gps özelliğiniz kapalı ise açmanızı isteyen bir seçenek çıkacaktır. Tamam dedikten sonra mevcut konumu paylaş diyoruz. Karşımıza 15 dakika, 1 saat, 8 saat seçenekleri çıkacaktır. 1 saat seçeneği varsayılan olarak gelir. Dilerseniz bu seçeneği değiştirebilirsiniz. Devamında konumu paylaşıyoruz.

Paylaştığınız konum bilgileri aşağıda görünecektir. Muhattap kişi paylaştığınız konuma klikleyerek konumuzunu öğrenecektir. Konum belirlediğiniz süre içerisinde paylaşımda kalacaktır. Süre bittiğinde konum pasif hale gelecektir. Dilerseniz konumu kendiniz paylaşmayı durdurabilirsiniz. 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı