Bilgi

WhatsApp Grubunun Ne Zaman Kurulduğunu Öğrenme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere bir WhatsApp grubunun ne zaman ve kim tarafından kurulduğu konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Bildiğiniz üzere WhatsApp akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve çevrimiçi arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. WhatsApp, Facebook tarafından toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır.

WhatsApp üzerinde –şu anda- toplamda 256 kullanıcıya varan bir grup oluşturarak; gruba üye kullanıcıların birbirlerine açık olarak mesajlaşmalarını ve veri göndermelerini sağlayabilirsiniz.

Bir WhatsApp grubunun ne zaman hangi tarih ve saatte kurulduğunu basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için WhatsApp arayüzünden grubun üzerine basılı tutup sağ üstteki dikey üç nokta logosuna klikleyip açılan panelde grup bilgisi sekmesini seçiyoruz.

Grup bilgisini seçtikten sonra açılan pencerede Grup Adının hemen altında grubun kim tarafından ve ne zaman oluşturulduğu yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı