Bilgi

WhatsApp ile Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “WhatsApp ile Uzun Videolar Nasıl Gönderilir?”  sorusuna cevap vereceğim. WhatsApp ile uzun video göndermek istediğinizde bunun 16 MB kapasitede sınırı bulunuyor. Başka bir ifade ile 16 MB’tan büyük kapasiteli video göndermek istediğinizde hem videoyu kırpmak hem de kalitesini düşürerek göndermek zorunda kalıyorsunuz.

Şimdi göstereceğim iki farklı yöntemle videonuzun süresini, kalitesini düşürmeden WhatsApp ile nasıl uzun videolar göndereceğinizi anlatacağım.

Birinci yöntemimizde WhatsApp sohbet ekranını açıyoruz ve buradan “ataç simgesini” klikliyoruz. Açılan panelde “Galeri” kısmını değilde Belge kısmını klikliyoruz. Çünkü Galeri” kısmının 16 MB sınırı bulunuyor oysaki Belge kısmını 100MB kapasiteye kadar video gönderme sınırı bulunuyor.

Ardından diğer belgelere göz atın kısmını seçiyoruz. Gelen pencerede vidolarınızı görebiliyorsanız buradan seçebilirsiniz veya sol üst kısımdaki yatay üç çizgi simgesini seçerek gelen kısımdan videolarınıza gidebilirsiniz. Buradan göndermek istediğimiz videoya klikliyoruz ve gönder diyoruz.

Yalnız bu kısımda 100 MB sınırı bulunuyor. 100 MB ve üzerinde bir videonuzu buradan göndermeye çalışırsanız Seçtiğiniz medya dosyası 100 MB’dan büyük. Dosya gönderilemiyor.” uyarısı alırsınız.

Bunun için de farklı bir yöntemimiz bulunuyor.

Tarayıcınızı açın ve buraya “We Transfer” yazın. Gelen ilk siteyi,wetransfer.com” sitesini klikleyin. Ardından dosya gönderin diyelim. Gelen “Dosya Ekleyin” penceresindeki artı (+) simgesine klikleyin ve göndermek istediğiniz videoyu belirlemek içim dosyalar kısmını seçin.

Devamında göndermek istediğiniz videoyu klikleyin. Bu video bilgisi hemen ekranda bilgisi görünecektir. Bir mesaj eklemek istiyorsanız mesaj kısmına bir not bırakın ve “İleri” diyelim. Ardından “Bir bağlantı edinin” seçeneğini seçili hale getirin ve “Aktar” diyelim.

Yükleme işlemi başlayacaktır. Ayrıca yükleme süresi bağlantı hızınıza göre farklılık gösterebilir.

Yükleme işleme tamamlandıktan sonra Gelen pencerede “Bir bağlantı edinin” seçeneğiniz seçin ve aktar deyin. İşlem tamamlandığında bağlgntıyı kopyalayıp WhastApp’tan video göndermek istediğiniz kişiye bu bağlantıyı gönderin. Karşıdaki kişi bu bağlantıyı klikleyerek videoyu telefonuna indirecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı