Bilgi

Whatsapp Numara Engelleme Nasıl Yapılır?


Whatsapp‘tan dilediğiniz kişinin numarasını engelleyebilirsiniz. Birisini engellediğiniz zaman karşıdaki kişi;

Sizin son görülme veya çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremez. Profil fotoğrafınızda yaptığınız değişiklikleri izleyemez. Ayrıca size gönderdiği mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla görünmez. Arama girişimlerinin hiçbiri gerçekleşmez.

Whatsapp gizliliğinizi korumak amacıyla, bir kişiyi engellediğinizde bunun başkaları tarafından anlaşılamayacağı şekilde kasıtlı olarak düzenleme yapmıştır.

Bilgi Notu: Engellenmiş bir kişi tarafından gönderilen mesajlar ve durum güncellemeleri telefonunuzda gözükmez ve hiçbir zaman size teslim edilmeyecektir. Son görülme ve çevrimiçi bilgileriniz engellediğiniz kişilere görünmeyecektir. Durum güncellemeleriniz engellenen hiç kimseye görünmeyecektir. Profil fotoğrafınızda yapılan değişiklikler engellediğiniz kişilere görünmeyecektir. Birini engellemek, bu kişiyi sizin kişiler listenizden ya da sizi, kişinizin kişiler listesinden çıkartmaz. Bir kişiyi silmek için, kişiyi telefonunuzun adres defterinden silmeniz gerekir.

Whatsapp Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp bir kişiyi engellemek için; Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen kişiler‘e gidin. Ekle ‘ye dokunun. Listeden engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Not: Engeli kaldırmak için tekrar aynı yolu izleyerek listeden kaldırabilirsiniz.

Bilinmeyen bir numarayı engellemek için

  • Bilinmeyen kişi ile olan sohbeti açın.
  • Engelle’ye dokunun.

1 Yorum

1 Yorum

  1. bswerseneee

    19 Nisan 2018 at 18:35

    bunu ypanın ellerne sağlk

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı